Navigācijas ceļš

Radošums kā spēcīgas ekonomikas svira - 26/03/2009

Rotējoši diski pamatkrāsās pie pagalma izskrejā © WALD Press, fotogrāfs Radka Dubanska

Eiropas Radošuma un inovācijas gadam ritot pilnā sparā, kolorītas personības brīdina krīzes laikā nesamazināt finansējumu uz pētniecības un attīstības rēķina.

Šogad (2009) Eiropas gada English temats ir radošuma un jaunrades nozīme personiskajā, sociālajā un ekonomiskajā attīstībā.

Virkne dažādu prominentu personu ir nominētas par šī gada vēstniekiem English, un viņiem ir uzticēts pienākums vairot izpratni. Viņu vidū ir horeogrāfi, profesori, mākslinieki, arhitekti, zinātnieki un lielu uzņēmumu vadītāji.

Pirmoreiz tiekoties janvārī, vēstnieki brīdināja, ka samazināt izdevumus par pētniecību un attīstību, meklējot izeju no pašreizējās lejupslīdes, būtu milzīga kļūda. Somija lejupslīdi deviņdesmito gadu sākumā pārvarēja, palielinot investīcijas pētniecībā un attīstībā un nesamazinot izdevumus izglītības jomā.

Briselē visa gada garumā ir paredzēts sešu diskusiju English cikls par nozīmīgiem jautājumiem, kas skar radošumu un inovāciju. Pēdējās diskusijas degpunktā bija radošumu un inovāciju rosinošas vides veidošana, savukārt nākamās diskusijas jautājums būs izglītības nākotne Eiropā.

Taču Eiropas gads nav tikai plika runāšana vien. Nākamnedēļ Briselē sāksies ceļojošā izstāde ”Orbis Pictus“ English, kuru atklās čehu mākslinieks Petrs Nikls. Tas būs mēģinājums radīt saziņas kanālu, kas pārvar tautības, stāvokļa sabiedrībā un reliģijas noteiktos ierobežojumus, izmantojot savdabīgus mūzikas instrumentus.

Turklāt top arī manifests par radošumu un inovāciju Eiropā English, kam jāiedvesmo uz pasākumiem ne tikai šogad, bet arī turpmāk.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites