Naršymo kelias

Klestinčios ekonomikos pagrindas – kūrybiškumas - 26/03/2009

Apleistame kieme besisukantys pagrindinių spalvų diskai © „WALD Press“, fotografė Radka Dubanská

Įsibėgėjus Europos kūrybiškumo ir naujovių metams žymūs žmonės įspėja, kad ekonominės krizės laikotarpiu negalima mažinti išlaidų moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai.

2009-aisiais – Europos kūrybiškumo ir naujovių metais English – dėmesys telkiamas į kūrybiškumo ir naujovių svarbą asmenybės, socialiniam ir ekonominiam vystymuisi.

Įvairūs žinomi žmonės – choreografai, profesoriai, menininkai, architektai, mokslininkai ir didelių įmonių vadovai – tapo Europos metų ambasadoriais English; jų užduotis – skleisti informaciją šiuo klausimu.

Per pirmą sausio mėnesį įvykusį susitikimą ambasadoriai įspėjo, kad būtų padaryta didžiulė klaida, jei dėl dabartinio ekonomikos nuosmukio būtų sumažintos išlaidos moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai. XX a. dešimtojo dešimtmečio pradžioje Suomija įveikė nuosmukį padidinusi investicijas į mokslinius tyrimus bei technologijų plėtrą ir išlaikydama stabilias išlaidas švietimui.

Per šiuos metus Briuselyje bus surengtas šešių diskusijų English ciklas svarbiausiomis su kūrybiškumu ir naujovėmis susijusiomis temomis. Per pirmas diskusijas buvo aptartos idėjos, kaip sukurti tokią aplinką, kurioje galėtų klestėti kūrybiškumas ir būtų diegiamos naujovės, o per kitas bus kalbama apie Europos švietimo ateitį.

Tačiau per Europos metus bus ne tik kalbama. Kitą savaitę Briuselyje bus atidaryta kilnojamoji čekų menininko Petro Niklo paroda „ORBIS PICTUS“ English. Panaudojant specialiai sukurtus muzikos instrumentus joje siekiama sukurti komunikacijos kanalą, kuriuo būtų peržengtos tautybių, socialinių klasių ir religijų ribos.

Be to, jau rengiamas Europos kūrybiškumo ir naujovių manifestas English, kuriuo turėtų būti paskatinta tolesnė veikla, vykdoma šiems metams pasibaigus.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos