Naršymo kelias

Europos ombudsmenas pasirengęs jums padėti - 16/03/2009

Europos ombudsmenas Nikiforos Diamandouros © EB

Naujosios interneto svetainės kūrėjų tikslas – užtikrinti, kad jūsų skundas greičiau pasiektų reikiamą instituciją.

Jei manote, kad ES institucijos padarė klaidą arba nesilaiko savo taisyklių, galite paprašyti Europos ombudsmeną atlikti tyrimą.

Ombudsmenas, t.y. skundus nagrinėjantis pareigūnas, gali nagrinėti skundus dėl nesąžiningumo, diskriminacijos, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, informacijos nesuteikimo, vilkinimo arba procedūros nesilaikymo.

Dažniausiai ombudsmenas randa abiems šalims priimtiną išeitį. Jei nusižengusi ES institucija nevykdo ombudsmeno rekomendacijų, jis gali perduoti klausimą Europos Parlamentui, kuris, jei reikia, imsis politinių priemonių.

Iš 3 000 kasmet gaunamų skundų tik ketvirtadalis priskiriama ombudsmeno kompetencijai. Kitus turi nagrinėti valstybių arba regionų institucijos. Naujojoje sąveikioje interneto svetainėje skundą norintis pateikti asmuo ras informacijos, į kurią instituciją jis turėtų kreiptis. Taip bus taupomas laikas ir pinigai, o skundų teikėjams neteks nusivilti dėl to, kad jų skundai atmetami.

Ombudsmenas padėjo išspręsti ne vieną ginčą. Pavyzdžiui, neseniai jis nagrinėjo skundą dėl prašymo atlikti praktiką Komisijoje atmetimo. Portugalijos pilietė skundėsi, kad jos prašymas buvo neteisingai atmestas, nes anksčiau ji buvo dirbusi mažiau negu šešias savaites, kaip nurodyta praktikos taisyklėse. Gavusi ombudsmeno klausimą Komisija paaiškino, kad trumpesnės negu vieno mėnesio darbo patirties deklaruoti nereikia, ir priėmė prašymą atlikti praktiką.

Ombudsmeną skiria Europos Parlamentas penkerių metų kadencijai. Jai pasibaigus, ombudsmenas gali būti paskirtas dar vienai kadencijai. Jis priklauso Europos ombudsmenų tinklui, turinčiam narių 31 Europos šalyje.

Daugiau informacijos apie Europos ombudsmeną

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos