Navigācijas ceļš

Karjera ES institūcijās - 05/03/2009

Map of Europe super-imposed over a crowd of people © EC

Sākusies civildienesta ierēdņu atlases procesa pārveide

Jūs interesē darbs Eiropas Savienības institūcijās? Pirms pieteikuma aizpildīšanas jūs, iespējams, vēlēsities izmēģināt kādu no testa paraugiem, ko piedāvā Eiropas Personāla atlases birojs (EPSO).

Tos var meklēt EPSO jaunajā tīmekļa vietnē DeutschEnglishfrançais. Turpat ir atrodama arī vienkāršota pieteikuma veidlapa un palīdzība tiešsaistē. Ir piedāvāta arī jauna iespēja — paziņojumi par gaidāmajiem konkursiem 23 oficiālajās ES valodās.

Pārveidotā tīmekļa vietne ir pirmais etaps centienos kardināli uzlabot Eiropas Savienības institūciju personāla komplektēšanas metodes. Mainot atlases metodes, EPSO vēlas paātrināt pieteikumu izskatīšanu un atlases procesu un izraudzīties kvalificētākus un pieredzējušākus kandidātus.

Ik gadu uz darbu ES civildienestā pretendē desmitiem tūkstoši cilvēku. To vidū ir tulki, tulkotāji, juristi, sekretāri un administratori. Atlase ir sarežģīta — sākot jau ar veselu lērumu pārbaužu — un var ieilgt līdz pat diviem gadiem. Tas var aizbaidīt pretendentus un mazināt ES institūciju kā iespējamo darba devēju pievilcīgumu.

“Mēs apzināmies, ka notiek sīva sacensība par spožākajiem un labākajiem kandidātiem, tāpēc esam nolēmuši paātrināt, vienkāršot un uzlabot metodes, ar kurām piesaistām un atlasām darbiniekus,” skaidro EPSO direktors Deivids Bērfīlds.

Patlaban tiek pārstrādāti atlases pārbaudījumi. No 2010. gada pretendentiem paturēt atmiņā daudzos vispārīgos faktus un skaitļus par ES vēsturi vairs nebūs tik svarīgi kā demonstrēt savas profesionālās iemaņas un pieredzi. Konkursu grafiks būs savādāks un īsāks. Konkursi notiks cikliski un aizņems daudz īsāku laiku, tikai 5-9 mēnešus.

Karjeras iespējas ES institūcijās

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites