Naršymo kelias

Darbas ES institucijose - 05/03/2009

Map of Europe super-imposed over a crowd of people © EB

Iš esmės peržiūrimas tarnautojų atrankos procesas.

Jus domina darbas Europos Sąjungos labui? Ar nenorėtumėte prieš užpildydami paraišką pabandyti išspręsti vieno iš Europos personalo atrankos tarnybos (EPSO) testų pavyzdžių?

Testai ir supaprastinta paraiškos forma pateikti naujoje EPSO interneto svetainėje DeutschEnglishfrançais; joje rasite ir gaires kandidatams. Be to, pirmą kartą 23 oficialiosiomis ES kalbomis joje pateikiami pranešimai apie būsimus konkursus.

Interneto svetainės atnaujinimas – pirmas žingsnis iš esmės gerinant įdarbinimo ES institucijose būdus. Keisdama įdarbinimo metodus EPSO tikisi paspartinti paraiškų teikimo ir atrankos procesą ir sudominti daugiau įgūdžių bei patirties turinčius kandidatus.

Kasmet dešimtys tūkstančių žmonių bando įsidarbinti ES institucijose vertėjais žodžiu arba raštu, teisininkais, sekretoriais ir įvairių sričių administratoriais. Tai labai nelengvas procesas, prasidedantis įvairiais testais ir galintis trukti vienus dvejus metus. Kandidatams tai gali atimti norą dalyvauti konkursuose, o ES institucijoms – galimybę įdarbinti puikių darbuotojų.

„Suprantame, kad konkurencija ieškant sumaniausių ir geriausių – didžiulė, todėl esame pasiryžę paspartinti konkursą, jį supaprastinti ir geriau panaudoti turimus išteklius darbuotojams sudominti ir atrinkti“, – teigia EPSO direktorius Davidas Bearfildas.

Šiuo metu atrankos testai perdaromi. Nuo 2010 m. kandidatams bus ne tiek svarbu atsiminti daugybę bendrų ES istorijos faktų ir su ja susijusių skaičių, kiek parodyti profesinius įgūdžius ir patirtį. Konkursų tvarkaraštis bus keičiamas ir trumpinamas: jie vyks metiniais ciklais ir gerokai sutrumpės – iki 5–9 mėnesių.

Darbas ES institucijose

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos