Navigatsioonitee

Töötamine ELi institutsioonides - 05/03/2009

Map of Europe super-imposed over a crowd of people ©EC

Algab personalivaliku menetluste uuendamine.

Kas olete huvitatud töötamisest ELi institutsioonides? Enne avalduse täitmist võite tutvuda mõne Euroopa Personalivaliku Ameti (EPSO) näidistestiga.

Testid võib leida EPSO uuelt veebisaidilt DeutschEnglishfrançais koos lihtsustatud taotlusvormi ning võimalusega saada on-line-abi. Esimest korda on võimalik tutvuda ka teadetega tulevaste konkursside kohta ELi 23 ametlikus keeles.

Uuendatud veebisait on esimene samm ELi värbamisprotsessi parandamiseks. Valikumeetodite muutmisega loodab EPSO taotluste esitamise ja valikuprotsessi kiirendada ning värvata paremate oskuste ja suuremate kogemustega kandidaate.

Igal aastal esitavad tuhanded inimesed avalduse töökohtadele Euroopa avalikus teenistuses. Nende hulgas on tõlke, tõlkijaid, juriste, sekretäre ja administraatoreid. Protsess on heidutav, alates mitmete testidega, ning võib kesta üks kuni kaks aastat. See ei julgusta kandidaate ning paneb ELi institutsioonid võimalike tööandjatena kehvemasse olukorda.

"Oleme teadlikud tugevast konkurentsist parimate töötajate värbamiseks ning seega kindlalt otsustanud kiirendada oma menetlusi ning paremini suunata oma tegevuse inimeste leidmiseks ja valimiseks," selgitab EPSO direktor David Bearfield.

Valikteste kujundatakse praegu ümber. Alates 2010. aastast ei ole kandidaatidel enam vaja pähe õppida suurel hulgal üldisi fakte ja arvandmeid ELi ajaloo kohta. Nende jaoks muutub palju tähtsamaks oma kutsealaste oskuste ja kogemuste näitamine. Konkursside ajakava muudetakse ja lühendatakse. Need hakkavad toimuma iga-aastaste tsüklitena ning kestavad 5–9 kuud.

Tutvuge töövõimalustega ELi institutsioonides

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad