Ścieżka nawigacji

Wyobraźnia – kreatywność – innowacje - 02/03/2009

Logo Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 © WE

W Brukseli przedstawiono dwadzieścia projektów ilustrujących, w jaki sposób Unia Europejska wspiera kreatywność i innowacje.

Gry wideo uwrażliwiające młodzież na kwestie praw człowieka, zestaw do nauki języków dla kierowców ciężarówek, ożywienie lokalnych tradycji kulinarnych poprzez rozwój turystyki, wykorzystanie sztuki jako czynnika przyczyniającego się do rozwoju gospodarczego i integracji społecznej – to tylko kilka przykładów kreatywnych i innowacyjnych pomysłów w dziedzinie edukacji, kultury, aktywności obywatelskiej, integracji społecznej i rozwoju regionalnego.

Działania te, finansowane z funduszy i programów europejskich, skierowane są do różnych grup społecznych: przedsiębiorców, osób fizycznych, osób dotkniętych wykluczeniem społecznym, studentów itp.

Dwadzieścia projektów zostanie przedstawionych na konferencji UE, która odbędzie się w Brukseli w dniach 2–3 marca 2009 r. Uczestnicy ze wszystkich 27 państw członkowskich będą zastanawiać się nad najskuteczniejszymi sposobami wykorzystania osiągniętych wyników oraz rozpowszechniania sprawdzonych rozwiązań w całej UE.

Komisja stworzyła również elektroniczną platformę EVE Englishfrançais, która stanowi interaktywne i wielojęzyczne miejsce wymiany informacji na temat projektów w dziedzinie edukacji i kultury wspieranych przez UE.

Rok 2009 ogłoszono Europejskim Rokiem Kreatywności i Innowacji English. Z tej okazji w Europie odbędzie się wiele imprez i wydarzeń English. Jednak UE wspiera również długofalowe działania przyczyniające się do rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy i uczenia się przez całe życie, które zapewnią trwały dobrobyt Europie i jej mieszańcom.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki