Navigācijas ceļš

No iztēles caur radošumu līdz inovācijai - 02/03/2009

Logotips: 2009. gads — Eiropas radošuma un inovācijas gads © CE

Briselē izstādē iepazīstina ar 20 projektiem, kuros Eiropas Savienība atbalstījusi radošuma un inovācijas garu.

Videospēles, kas jauniešiem stāsta par cilvēktiesībām, valodu apguves audiomateriāli šoferiem, vietējo kulinārijas tradīciju atdzimšana, pateicoties tūrismam, māksla kā ekonomikas attīstības un sociālās integrācijas dzinējspēks — tie ir tikai daži radošuma un inovācijas piemēri, kas skar gan izglītību un kultūru, gan pilsonisko sabiedrību un arī vietējo attīstību.

Šīs idejas pārtapa realitātē, pateicoties ES finansējumam un programmām. Tās risina konkrētas vajadzības, un to īstenošanā būs iesaistīta raibu raibā sabiedrība: uzņēmēji, privātpersonas, sociāli izstumti cilvēki, studenti un vēl daudzi citi.

Ar šiem 20 projektiem iepazīstinās Eiropas mēroga konferencē, kas notiks Briselē 2009. gada 2. un 3. martā. No visām 27 dalībvalstīm atbraukušie dalībnieki spriedīs, kā visefektīvāk izmantot sasniegtos rezultātus un izplatīt labākās prakses piemērus visā Eiropas Savienībā.

Turpinot iesākto, Komisija ir atklājusi jaunu interneta portālu EVE Englishfrançais, kur notiks interaktīva informācijas apmaiņa dažādās valodās un kur varēs uzzināt par Eiropas Savienības atbalstītajiem projektiem izglītības un kultūras jomā.

2009. gads ir Eiropas radošuma un inovācijas gads English. Tā gaitā notiks visdažādākie šai tēmai veltītie pasākumi un iniciatīvas English. Turklāt Eiropas Savienībai ir īpaša ilgtermiņa stratēģija, kas tiecas nogludināt ceļu uz zināšanu sabiedrības izveidi, balstoties uz izglītību visa mūža garumā, lai gādātu par Eiropas uzplaukumu un tās iedzīvotāju labklājību.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites