Cesta

Vymýšlíme – Tvoříme – Inovujeme - 02/03/2009

Logo Evropského roku tvořivosti a inovací 2009 © ES

V Bruselu se představí dvacet projektů, které ilustrují úsilí Unie o podporu kreativity a inovací.

Vytvořit videohry zvyšující zájem mládeže o lidská práva, napsat konverzační příručku pro řidiče kamionu, oživit místní kulinářské tradice pro účely cestovního ruchu, využít umění jako prostředek hospodářského rozvoje a sociální integrace – to je několik příkladů tvořivosti a inovací, které se týkají vzdělávání, kultury, občanství, sociálního začleňování i místního rozvoje.

Tyto akce financované z fondů a programů EU reagují na konkrétní potřeby a zaměřují se na všechny vrstvy společnosti: podnikatele, jednotlivce, osoby vyčleněné ze společnosti, studenty atd.

Zmiňovaných dvacet projektů bude představeno na evropské konferenci, která se bude konat v Bruselu ve dnech 2. a 3. března 2009. Zde budou účastníci z 27 členských zemí jednat o tom, jak co nejúčinněji využít zkušenosti z těchto projektů a šířit osvědčené praktiky po celé Unii.

Ve stejném duchu spustila Komise novou elektronickou platformu EVE Englishfrançais, kde si uživatelé mohou interaktivně a v několika jazycích vyměňovat informace o projektech v oblasti vzdělávání a kultury podporovaných Evropskou unií.

Rok 2009 byl vyhlášen Evropským rokem tvořivostí a inovací English. Kromě organizace řady aktivit a akcí English v roce 2009 počítá Evropská unie s dlouhodobou strategií, v níž se zasazuje o vytvoření znalostní společnosti založené na celoživotním vzdělávání, která má zajistit trvalou prosperitu Evropy a blaho jejích obyvatel.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy