Naršymo kelias

Čekija perima ES vairą - 05/01/2009

Čekija pirmą kartą rotacijos tvarka ima pirmininkauti Europos Sąjungai

Sausio 1 d. perėmę pirmininkavimą Europos Sąjungai, čekai greitai ėmėsi spręsti gilėjantį konfliktą „Hamas“ kontroliuojamame Gazos ruože. Čekijos užsienio reikalų ministro vadovaujama ES delegacija Artimuosiuose Rytuose češtinaEnglishfrançais siekė Izraelio ir „Hamas“ taikos susitarimo.

Čekijos vyriausybė taip pat paragino Rusiją ir Ukrainą išspręsti ginčą dėl gamtinių dujų, kilusį prieš pat Čekijos pirmininkavimo ES pradžią. Europos Sąjunga ir toliau stebės padėtį, kuri gali turėti įtakos dujų tiekimui visoje Europoje.

2004 m. į ES įstoję čekai pradeda šešis mėnesius truksiantį pirmininkavimą češtinaEnglishfrançais Europai sunkiu metu. Vienas iš didžiausių uždavinių bus prižiūrėti, kaip įgyvendinamas 200 mlrd. EUR fiskalinės paramos priemonių paketas, kuriam antrojoje 2008 m. pusėje pirmininkaujant Prancūzijai pritarė ES vadovai.

Pirmininkavimo programoje Čekija paaiškina, kad ji spręs ES ekonomines problemas didindama konkurencingumą ir vartotojų bei mažųjų įmonių savininkų pasitikėjimą.

Kitas prioritetas – energetikos politika. Ministro pirmininko Mireko Topoláneko nuomone, ji reiškia „aplinkosaugos reikalavimų ir konkurencingumo bei energetinio saugumo Europoje užtikrinimo pusiausvyrą“. Per artimiausius šešis mėnesius M. Topolánekas sieks tęsti diskusijas dėl energijos šaltinių diversifikacijos ir naujų energetikos tinklų.

Čekijos pirmininkavimo laikotarpiu įvyks ir Europos Parlamento rinkimai. Be to, Čekija turės pradėti naujos Europos Komisijos, kuri pradės dirbti tuo pat metu kaip ir Europos Parlamentas, skyrimo procedūras.

Pirmininkavimo laikotarpiu Čekija taip pat nori pabrėžti ES ir JAV santykių svarbą. M. Topolánekas juos laiko esminiais ekonominiam bendradarbiavimui ir Europos saugumui.

Čekijos darbo programoje taip pat numatomas dar vienas prioritetas – suartinti Vakarų Balkanų valstybes ir ES. Iki vasaros Čekija surengs ES ir Balkanų valstybių aukščiausiojo lygio susitikimą.

Čekijos pirmininkavimo šūkis – „Europa be kliūčių“. Čekai tikisi, kad, pašalinusi kliūtis laisvam prekių, pinigų, darbuotojų ir paslaugų judėjimui, Europa galės išlaikyti savo pozicijas pasaulio ekonominės konkurencijos sąlygomis.

Čekijos pirmininkavimo interneto svetainė češtinaEnglishfrançais.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos