Naršymo kelias

Kūrybingi sprendimai - 24/12/2008

Europos inovacijų ir kūrybingumo metų logotipas © EB

2009-ieji – Europos inovacijų ir kūrybingumo metai.

Kiekvienais metais ES parenka temą kampanijai, kad atkreiptų dėmesį į konkretų klausimą. 2009 m. bus skirti kūrybingumui ir inovacijoms. Ateinančiais metais visoje Europoje bus rengiama šimtai konferencijų, projektų ir parodų, kuriais siekiama geriau informuoti apie kūrybingų sprendimų svarbą sprendžiant šių dienų uždavinius.

ES jau seniai pripažino, kad kūrybinis mąstymas yra raktas į pasaulio ekonomikos sėkmę. Inovacijos taip pat yra vienas iš pagrindinių elementų tiek Komisijos kovos su klimato kaita pakete, tiek jos plane atgaivinti ES ekonomiką, šiuo metu patiriančią didžiausią nuosmukį per kelis dešimtmečius.

Nors inovacijų ir kūrybingumo metai English oficialiai prasidės sausio 7 d. konferencija ir iškilmėmis Prahoje, vienas renginys – koncertas, per kurį buvo grojama iš šviežių daržovių padarytais instrumentais – jau įvyko. Ateinančiais metais Briuselyje bus rengiamos įvairiausios diskusijos apie tai, kaip propaguoti drąsias naujas idėjas ir kuo jos gali būti naudingos visuomenei.

Šiandien spartus naujovių diegimas pasauliui atneša sėkmę. Siekiant žiniomis grindžiamos ES ekonomikos reikia vystyti ES kūrybingumo potencialą. Visų pirma europiečiai turi išmokti priimti pokyčius ir būti imlūs įvairioms strategijoms.

Labai svarbų ir sudėtingą vaidmenį atlieka mokytojai bei dėstytojai. Už švietimą atsakingo Komisijos nario Jáno Figeľio teigimu, jiems vis dažniau teks ieškoti pusiausvyros tarp tradicinių švietimo reikalavimų ir poreikio jaunimui diegti netechninius įgūdžius, tokius kaip iniciatyvumas.

Inovacijoms ir kūrybingumui skirta kampanija padės formuoti ES valstybių narių tarpusavio bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityje darbotvarkę. Kampanija taip pat turės įtakos kitų sričių, tokių kaip verslo ir užimtumo, politikos vystymuisi.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos