Naršymo kelias

ES ir jūs 2008-aisiais - 22/12/2008

Šaliką su ES simboliais apsivyniojęs berniukas

Priemonės, kurių ėmėsi Europos Sąjunga piliečių kasdieniam gyvenimui pagerinti.

Ilgai laukta diena atėjo. Sutvarkytuose ir papuoštuose namuose susirinko visa šeima. Tėtis pagaliau galėjo pasiimti atostogų. Jis gamina maistą ir rūpinasi, kad viskas būtų puiku. Vakarienė garuoja, o nekantraujantys vaikai, iš Ispanijos atvykusių senelių švelniai stebimi, išpakuoja savo dovanas.

Nors tai ir nėra akivaizdu, ES suvaidino svarbų vaidmenį, kad ši šeima galėtų ramiai susirinkti prie šventinio stalo. Priėmus naujus teisės aktus dėl cheminių medžiagų, valikliai mažiau kenkia ir vartotojams, ir aplinkai. Geriau etiketėmis pažymėtus maisto produktus buvo galima rūpestingai parinkti, o vaikai gali žaisti visai saugiai, nes ES uždraudė pavojingus žaislus. Tačiau tai dar ne visos priemonės, kurių ėmėsi ES. Nuo šiol laikinieji darbuotojai, kaip ir nuolatiniai darbuotojai, turi teisę gauti mokamas atostogas, o lėktuvu skrendantys ribotos judėsenos asmenys gali keliauti taip pat patogiai kaip ir visi kiti keleiviai.

Svetainėje girdimos televizijos naujienos. Finansų krizė, konfliktai, stichinės nelaimės, klimato kaita – 2008-aisiais ES veiksmai buvo minimi visų sričių naujienose.

ES padėjo humanitarinių katastrofų aukoms. Ji siuntė stebėtojus prižiūrėti, kad tinkamai vyktų rinkimai, ir stebėti taikos proceso Gruzijoje Englishfrançais .

Pastaraisiais mėnesiais ES institucijos nepailsdamos dirbo su valstybėmis narėmis, siekdamos rasti suderintus finansų krizės sprendimus DeutschEnglishfrançaisportuguês . Tuo pat metu buvo įsitikinta, kad euras labiau nei kada anksčiau vaidina stabilizatoriaus vaidmenį. Lapkritį Komisija pasiūlė 200 mlrd. eurų ekonomikos gaivinimo planą, kad apsaugotų darbuotojus, namų ūkius ir įmones.

Šiuo planu visų pirma siūloma padidinti investicijas į ekologiškas technologijas (energetikos, transporto, statybų ir kt. sektoriuose) ir sustiprinti Europos vaidmenį kovojant su klimato kaita DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski .

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos