Navigatsioonitee

EL ja meie 2008. aastal - 22/12/2008

Poiss Euroopa värvides salliga

Euroopa Liidu võetud meetmed oma kodanike igapäevaelu parandamiseks

Kätte on jõudnud see kauaoodatud päev. Perekond on kogunenud kodus, mis on jõuluehteis. Pereisa, kes on viimaks saanud töölt vaba päeva, kannab hoolt selle eest, et kõik oleks täiuslik. Samal ajal kui valmib pidusöök, avavad kannatamatud lapsed Hispaaniast saabunud vanavanemate heldinud pilkude all kingipakke.

Selle idüllilise perepildi juures on ELi roll täiesti olemas, kuigi esmapilgul on see nähtamatu. Tänu uutele kemikaale käsitlevatele õigusaktidele on puhastusvahendid nende kasutajate ning keskkonna suhtes palju ohutumad, toidu valmistamiseks kasutatavaid koostisaineid saab hoolsamalt valida tänu asjakohasematele märgistustele ning lapsed võivad turvaliselt mängida, kuna EL on ohtlikud mänguasjad keelustanud. Kuid sellega veel ELi tegevus ei piirdu. Ajutistel töötajatel on nüüdsest õigus tasustatavale puhkusele nagu alalistel töötajatelgi, ning piiratud liikumisvõimega lennureisijatel on õigus muude reisijatega samaväärsetele mugavustele.

Elutoas mängivast televiisorist edastatakse uudiseid. Finantskriis, konfliktid, loodusõnnetused, kliimamuutused: 2008. aastal on EL tegelenud kõikide päevakajaliste küsimustega.

EL on aidanud katastroofide tagajärjel humanitaarabi vajavaid ohvreid ning saatnud vaatlejaid jälgima arenguid valimistel või Gruusia Englishfrançais rahuprotsessis.

Viimaste kuude jooksul on Euroopa institutsioonid koos liikmesriikidega teinud pingelist tööd, et leida kooskõlastatud lahendusi finantskriisist väljatulemiseks DeutschEnglishfrançaisportuguês . Sellega seoses on euro stabiliseeriv mõju pandud proovile nagu ei kunagi varem. Novembris esitas komisjon 200 miljonit eurot hõlmava majanduse taastamiskava, et kaitsta töötajaid, perekondi ning ettevõtteid.

Muu hulgas nähakse kõnealuse kavaga ette keskkonnasõbralikesse tehnoloogiatesse tehtavate investeeringute suurendamist (energeetika-, transpordi-, ehitus- ja muudes sektorites) ning kinnistada seeläbi Euroopa juhtiv positsioon kliimamuutustega võitlemisel DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski .

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad