Navigācijas ceļš

ES un tu — kāda tad ir patiesība? - 21/08/2008

Žurnālisti ar TV kamerām ziņu konferencē Komisijas galvenajā mītnē Berlaymont namā.

Ja daži virsraksti par ES jums šķiet pārāk dīvaini, lai noticētu, tad neticiet tiem — jo, visdrīzāk, tie ir tālu no patiesības.

„ES liedz izmantot vēsturiskās zemes platības mērvienības”. „Ar trokšņošanas aizliegumu Brisele trāpa Skotijas sirdī”. „ES grib noteikt ātruma ierobežojumus uz Vācijas ceļiem.”

Katru dienu tiek sarakstīti daudzi sējumi, lai pastāstītu par ES iniciatīvām. Vairumā gadījumu tie ir godprātīgi centieni informēt, bet ir arī izņēmumi Englishfrançais. Vislielāko uzmanību nereti izpelnās tieši šie izņēmumi, jo iedveš bailes no teju visuvarošajiem Briseles eirokrātiem. Ieskatam piedāvājam dažus piemērus, kā tiek radīta izklaidējoša, taču faktiem neatbilstoša lasāmviela.

Jūnijā vairāki britu laikraksti rakstīja, ka ES vēlas angliski runājošajām valstīm atņemt viņu zemes platības mērvienību akru. Patiesībā šīs pārmaiņas nav nekāds jaunums.

Nu jau 20 gadus Lielbritānijas valsts varas iestādes akra vietā izvēlas lietot hektāru — mērvienību, ko izmanto visur citur Eiropā. Tagad valdība savos kontaktos ar zemniekiem un zemes gabalu reģistrēšanā regulāri lieto hektāru (atbilst 2,47 akriem). Zemes privātīpašnieki savu īpašumu joprojām var mērīt akros, bet tiem jānorāda arī atbilstošā platība hektāros.

Turklāt attiecīgajos rakstos nebija minēts, ka ES savā priekšlikumā par šīm pārmaiņām bija arī ierosinājusi ļaut Lielbritānijai saglabāt citas nemetriskās mērvienības, piemēram, jūdzi un pinti, kuras tirdzniecībā nerada grūtības.

Kādā citā dezinformējošā rakstā The Sunday Times 20. aprīlī paziņoja, ka izdoti jauni ES likumi par veselību un drošību, kas likšot pieklust dūdiniekiem. Te gan skaidrības labad jāsaka, ka ES nekad nav plānojusi apklusināt Skotijas dūdu pūtējus.

ES vienīgi vēlas panākt, lai cilvēkiem nebūtu jācieš no pārmērīga trokšņa, kura dēļ, starp citu, daudzi orķestra spēlētāji zaudē dzirdi. Ir dažādi veidi, kā to var praktiski izdarīt, neliekot mūziķiem pārtraukt spēlēt. Dažos orķestros izmanto īpašus ausu aizbāžamos un skaņu absorbējošus materiālus vai iekārtas, kas neļauj paaugstināt skaņu.

Un, kas attiecas uz ātruma ierobežojumiem uz Vācijas autobāņiem, nekā tamlīdzīga ES plānos nav, pretēji 26. marta ziņām Vācijas interneta ziņu portālā Welt online. Tur bija citēti vides aizstāvju izteikumi, ka Komisija līdz 2010. gada beigām pieņemšot ierobežojumus, kas uzlabošot klimata aizsardzību un satiksmes drošību.

Tiesa, ES ir gan domājusi, kā līdz 2010. gadam uz pusi samazināt autoavārijās bojāgājušo skaitu, tomēr, dažiem autovadītājiem par prieku, Komisijai nav tiesību noteikt ātruma ierobežojumus ne Vācijā, ne arī kādā citā valstī.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites