Naršymo kelias

ES ir jūs: teisė gauti neiškreiptą informaciją - 21/08/2008

Žurnalistai su televizijos kameromis spaudos konferencijoje EK pastate „Berlaymont“.

Jei kai kurios antraštės apie ES skamba pernelyg keistai, kad jomis būtų galima tikėti, galbūt jos ir yra greičiau pramanas nei faktai.

„ES siekia slapta uždrausti tradicinius žemės matavimo vienetus“. „Briuselio taisyklės tildo škotiškus dūdmaišius“. „ES nori apriboti greitį Vokietijos keliuose“.

Apie ES iniciatyvas kasdien prirašoma gausybė straipsnių. Didžiąja dalimi žiniasklaidos pranešimų stengiamasi sąžiningai informuoti, bet pasitaiko išimčių Englishfrançais. Paprastai tokie pranešimai sulaukia daugiau dėmesio, nes juose manipuliuojama baime dėl Briuselio eurokratų galių. Juos gali būti įdomu skaityti, bet jie ir klaidina. Štai keli pavyzdžiai.

Keli Didžiosios Britanijos laikraščiai birželį pranešė, kad ES naikina akrą – anglakalbėse šalyse naudojamą ploto matavimo vienetą. Iš tiesų pakeitimu teatsižvelgiama į dabartinę praktiką.

Pastaruosius 20 metų JK pareigūnai vietoj akro naudoja hektarą – kitose Europos šalyse naudojamą metrinės sistemos vienetą. Tvarkant reikalus su ūkininkais ir registruojant žemę dabar įprasta naudoti hektarą, kurį sudaro 2,47 akro. Privatūs žemės savininkai apibūdindami savo nuosavybę gali ir toliau naudoti akrus, bet jie privalo pateikti ir ploto atitikmenį hektarais.

Pranešimuose nebuvo paminėta ir tai, kad tame pačiame ES pasiūlyme Jungtinei Karalystei buvo leista išlaikyti kitus nemetrinės sistemos vienetus, tokius kaip mylia ir pinta, dėl kurių nekyla sunkumų prekybai.

Kitame klaidinančiame balandžio 20 d. savaitraščio The Sunday Times pranešime paskelbta, kad, priėmus naujus ES sveikatos ir saugos teisės aktus, bus „nutildyti“ dūdmaišininkai. ES tikrai neketina nutildyti tradicinių Škotijos dūdmaišių.

Ji tesiekia apriboti pernelyg didelį triukšmą, dėl kurio kenčia daugelio orkestrų muzikantų klausa. Yra daugybė praktinių būdų tai padaryti neuždraudžiant muzikantams groti. Kai kuriuose orkestruose naudojami specialūs ausų kištukai ir garsą sugeriančios medžiagos arba įtaisai, kurie sumažina garsą.

Priešingai nei teigiama kovo 26 d. Welt online pranešime, ES visai neketina nustatyti greičio apribojimų Vokietijos magistralėse. Vokietijos naujienų portalas citavo aplinkos apsaugos grupes neva teigusias, kad iki 2010 metų pabaigos Komisija patvirtins greičio apribojimus, kad pagerintų klimato apsaugą ir kelių eismo saugumą.

ES siekia iki 2010 metų perpus sumažinti žūstančiųjų keliuose skaičių, bet greitį mėgstantys vairuotojai gali būti ramūs: Komisija neturi įgaliojimų nustatyti greičio apribojimų Vokietijoje nei bet kurioje kitoje šalyje.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos