Navigatsioonitee

EL ja inimesed nii, nagu asjad on - 21/08/2008

Ajakirjanikud telekaameratega pressikonverentsil komisjoni Berlaymont´ hoones

Mõned pealkirjad ELi kohta tunduvad liiga veidrad, et olla tõsi. Ilmselt sellepärast, et nad ongi pigem väljamõeldised kui faktid.

"ELi ignorandid juurutavad vaikselt ajalooliste maamõõtude keelustamise poliitikat". "Brüssel lajatab oma müraeeskirjaga otse keset Šotimaad". "EL tahab kehtestada Saksamaa teedel kiirusepiirangud".

Iga päev kirjutatakse köidete kaupa ELi algatustest. Enamuse meediakajastuste eesmärk on anda tõest teavet, kuid on ka erandeid Englishfrançais . Viimased pälvivad sageli rohkem tähelepanu, kuna nad manipuleerivad hirmuga Brüsseli eurobürokraatide võimu ees. Järgnev on meelelahutuslik lugemine, kuid samas ka eksitav.

Mitmed Ühendkuningriigi ajalehed teatasid juunis, et EL teeb lõpu aakri kasutamisele, mis on maamõõduühikuks inglise keelt kõnelevates riikides. Tegelikult on muutuse sisuks ainult olukorra kooskõlla viimine praeguse praktikaga.

Viimase 20 aasta jooksul on Ühendkuningriigi ametnikud tõrjunud kõrvale aakri ja kasutanud selle asemel meetermõõdustiku ühikut hektarit, mida kasutatakse ka kõikjal mujal Euroopas. Valitsusasutused kasutavad talupidajatega suhtlemisel ja maa registreerimisel tavapäraselt hektarit (1ha=2,47aakrit). Eramaa omanikud võivad oma valduste kirjeldamisel kasutada aakrit, kuid peavad näitama pindala ka hektarites.

Reportaažis ei nimetatud seda, et muutust käsitlenud ELi ettepanekus võimaldati Ühendkuningriigil säilitada teised meetermõõdustikku mittekuuluvad ühikud, nagu miil ja pint, mis ei tekita kauplemisel probleeme.

Ajaleht The Sunday Times tekitas samuti ühe valehäire, teatades 20. aprillil, et torupillimängijad sunnitakse vaikima vastavalt ELi uutele tervisekaitse- ja ohutuseeskirjadele. Et kõigile oleks selge – ELil ei ole kavatsust sundida vaikima Šotimaa rahvamuusikuid.

Eesmärk on piirata liigset müra, mis põhjustab paljudel orkestrantidel kuulmise kaotuse. Selleks on olemas mitmeid praktilisi võtteid, kuid mitte muusikute tegevuse lõpetamine. Mõnedes orkestrites kasutatakse helitugevuse neutraliseerimiseks spetsiaalseid kõrvatroppe ning helineelavaid materjale või vahendeid.

Mis puudutab kiirusepiiranguid Saksamaa autoteedel, siis ei ole ELil ka vastavaid plaane, erinevalt 26. märtsil Welt online-steatatust. Saksa uudisteagentuur tsiteeris keskkonnaaktiviste, kes väitsid, et komisjon kehtestab enne 2010. aasta lõppu kiirusepiirangud kliimakaitse ja liiklusohutuse tõhustamise huvides.

EL on tõepoolest otsinud võimalusi vähendada surmaga lõppevate liiklusõnnetuste arvu aastaks 2010 poole võrra, kuid ta võib raske jalaga autojuhtidele kinnitada, et komisjonil puuduvad volitused kiirusepiirangute kehtestamiseks Saksamaal ja muudes riikides.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad