Navigācijas ceļš

Desmitiem tūkstoši viesu ES institūcijās - 11/08/2008

Ļaudis apmeklē Berlaymont ēku atvērto durvju dienā

Lai gan ES iestādes nevar mēroties spēkiem ar Versaļu, tās piesaista krietnu pulku apmeklētāju.

Varētu domāt, ka Eiropas Komisija nav no iecienītākajiem tūrisma mērķiem, īpaši vasarā, kad vilina saulainās pludmales. Tomēr pērn šo Eiropas Savienības izpildvaras iestādi Briselē apmeklēja 43 000 viesu.

Vairums bija no Eiropas, īpaši kaimiņvalstīm, kā Francija un Vācija. Netrūka arī viesu, kas bija mērojuši tālu ceļu no citām pasaules malām, — vairāk nekā puse no tiem bija amerikāņi.

Uz ekskursiju pa leģendāro Berlaymont ēku, kur atrodas visu 27 komisāru biroji, gan ir velti cerēt, tomēr Komisijas apmeklētāju dienests sniegs vispārēju prezentāciju, kas krietni uzlabos jūsu zināšanas par ES. Šis pusotru stundu ilgais pasākums notiek tuvīnajā apmeklētāju centrā, un tā beigās var uzdot jautājumus. Apmeklējumi ir bezmaksas, bet dalībniekiem jābūt vismaz 15 gadu veciem un jāierodas organizētā grupā. Viss jāplāno divus līdz trīs mēnešus agrāk.

Žurnālisti, studenti un citas īpašas grupas var piedalīties specializētās informatīvās konferencēs, kas ilgst no pusdienas līdz pat divām dienām. Programmas ir izstrādātas atbilstoši grupas interesēm, un grupa var tikties ar Komisijas darbiniekiem un iesaistīties dialogā ar tiem.

Vai Brisele ir pārāk tālu? Jūs varat apmeklēt Komisijas pārstāvniecību savā valstī. Tās darbinieki labprāt sniegs jums arī padomu, kā iegūt finansējumu ceļa izdevumu segšanai gan uz Briseli, gan uz pārstāvniecību pašu mājās.

Komisija nebūt nav vienīgā ES institūcija, kas gaida viesus. Informatīvas konferences piedāvā arī ES Padome, savukārt Eiropas Parlaments ar prieku uzņem kā atsevišķas privātpersonas, tā organizētas grupas savās telpās Briselē, Strasbūrā un Luksemburgā. Jūs varat vērot Parlamenta sēdi vai piedalīties publiskā pasākumā.

Ja jums ir jautājumi, izmantojiet EuropeDirect tālruni (00 800 6 7 8 9 10 11). Uz šo numuru, kas ir vienāds visā Eiropā, var zvanīt bez maksas. Varat apmeklēt arī vienu no daudzajiem ES informācijas centriem, kas sazēluši visās 27 dalībvalstīs.

ES iestādes reizi gadā rīko arī atvērto durvju dienas.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites