Navigācijas ceļš

Iepazīsim komisārus kā personības - 07/08/2008

Margota Valstrēma pie klēpjdatora

Pateicoties emuāriem, iespējama tieša saskare ar Eiropas komisāriem un var tuvāk iepazīt ES augstākā ranga amatpersonas kā personības.

Margota Valstrēma bija līdz asarām aizkustināta par to, ka Ingrīda Betankūra izglābta no Kolumbijas džungļiem. Kad Janess Potočniks mācījās vidusskolā, viņš ne visai interesējās par politiku. Vladimirs Špidla ir liels futbola fans.

ES komisārus, tāpat kā valsts ierēdņus visā pasaulē, bieži uzskata par bezpersoniskiem birokrātiem. Tomēr, lasot viņu emuārus English – šobrīd sešus, kopš blogosfērai pievienojušies arī Dimass, Fišere‑Bola un Piebalgs, – mēs saprotam, ka tā nebūt nav.

Komunikācijas komisāre Margota Valstrēma English vienā no pēdējiem emuāru ierakstiem noliec galvu bijušā Polijas disidenta Broņislava Geremeka priekšā, kurš jūlijā gāja bojā autoavārijā. Viņa pretstata šo gadījumu bijušā Bosnijas serbu vadītāja Radovana Karadžiča nesenajai apcietināšanai, kurš apsūdzēts noziegumos pret cilvēci.

„Abi šie cilvēki ir būtiski mainījuši valsti, kurā viņi dzīvoja. Viņu darbības ietekmēja miljoniem cilvēku dzīvi, – tomēr radikāli atšķirīgā veidā.”

Jūlija sākumā Valstrēma priecājās par ķīlnieces Ingrīdas Betankūras atbrīvošanu, ko turēja ieslodzījumā vairāk nekā sešus gadus. „Man jāatzīst, ka vakar vakarā acīs sariesās asaras, preses konferencē klausoties Ingrīdas Betankūras dēla un māsas sirsnīgajos un patiesajos vārdos,” viņa raksta.

Zinātnes komisārs Potočniks English nesen apmeklēja savu bijušo skolu Slovēnijā, lai stāstītu par savu darbu Briselē. „Atgriešanās skolā, protams, raisa daudz atmiņu,” viņš raksta. „Kad mācījos skolā, es nelikos ne zinis gar politiku, Eiropas Savienību un tamlīdzīgām lietām. Drīzāk gan domāju par meitenēm un sportu.”

Pievēršoties Eiropas futbola čempionātam jūnijā, nodarbinātības komisārs Špidla češtinaDeutschEnglishfrançais runā par darba apstākļiem, kas skar daudzus profesionālus futbolistus, kuri nepieder pie elites. Tomēr viņš neļauj šim smagajam jautājumam sagandēt savu sajūsmu par šo sportu. „Eiropas labākie futbolisti mūs atkal pārsteidza ar savu fantastisko spēli un neatkārtojami iesistiem vārtiem,” viņš saka. „Grūti noliegt mazu skaudības dzirksti pret šiem spēlētājiem.”

Emuāri, kas aicina lasītājus paust savu viedokli, ir tikai viens no veidiem, kā ES cenšas sazināties ar iedzīvotājiem. Ir jauna tīmekļa vietne, kur cilvēki var tērzēt ar ES komisāriem reāllaikā. Turklāt ES bieži izmanto oficiālu sabiedriskas apspriešanas procedūru DeutschdanskελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoportuguêsNederlandssuomisvenska, apsverot izmaiņas politikā.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites