Naršymo kelias

Komisijos nariai atskleidžia savo žmogiškąją pusę - 07/08/2008

Margot Wallström prie darbo stalo, priešais nešiojamąjį kompiuterį

Tinklaraščiai – tai ne tik galimybė tiesiogiai pabendrauti su Europos Komisijos nariais, juose atsiskleidžia ir žmogiškosios aukščiausių ES pareigūnų savybės.

Margot Wallström iki ašarų sujaudino Ingridos Betancourt išvadavimas iš nelaisvės Kolumbijos džiunglėse. Mokykloje Janezui Potočnikui politika nerūpėjo. Vladimíras Špidla – aistringas futbolo gerbėjas.

Europos Komisijos nariams, kaip ir kitų pasaulio vyriausybių pareigūnams, retkarčiais tenka išgirsti kaltinimų, kad jie – beveidžiai biurokratai. Bet iš jų tinklaraščių English, kuriuos kartu su minėtaisiais trimis kolegomis reguliariai rašo ir S. Dimas, M. Fischer Boel bei A. Piebalgas, matyti visai kas kita.

Naujausiame įraše už komunikaciją atsakinga Europos Komisijos narė M. Wallström English pagerbia Lenkijos komunistinės eros disidentą Bronislawą Geremeką, liepą žuvusį autoavarijoje. Ji priešpriešina šią asmenybę neseniai sulaikytam, karo nusikaltimais įtariamam buvusiam Bosnijos serbų lyderiui Radovanui Karadžičiui.

„Jie abu įnešė didžiulį indėlį į pokyčius savo gimtosiose šalyse, o jų veiksmai turėjo įtakos milijonų žmonių gyvenimams. Bet kaip skyrėsi tai, ką jie darė!“

Viename ankstesnių liepos mėn. įrašų M. Wallström džiaugiasi naujienomis apie I. Betancourt išvadavimą iš daugiau kaip šešerius metus ją įkaite laikiusių pagrobėjų nelaisvės. „Turiu prisipažinti, kad verkiau žiūrėdama, kaip vakar vakare spaudos konferencijoje I. Betancourt sūnus ir sesuo nuostabiai raiškiai dėstė mintis“, – rašo Komisijos narė.

Už mokslinius tyrimus atsakingas Europos Komisijos narys J. Potočnikas English neseniai lankėsi savo mokykloje Slovėnijoje ir pasakojo apie darbą Briuselyje.  „Vėl peržengus savosios mokyklos slenkstį iškilo daugybė prisiminimų, – dalijasi įspūdžiais slovėnas. –   Mokykloje nė karto nesusimąsčiau apie politiką, Europos Sąjungą ir panašius dalykus. Mintys daugiausia krypo į merginas ir sportą arba atvirkščiai.“

Už užimtumą atsakingas Europos Komisijos narys V. Špidla češtinaDeutschEnglishfrançais rašo apie pastangas gerinti sąlygas mažųjų lygų profesionaliems futbolininkams – labai tinkama tema tebegyvenant birželį vykusio Europos futbolo čempionato nuotaikomis. Bet, nors aptariami reikalai labai rimti, į paviršių vis dėlto prasimuša aistra sportui: „Geriausi Europos futbolininkai vėl sužavėjo mus fantastišku žaidimu ir kvapą gniaužiančiais įvarčiais. Imi šiek tiek pavydėti tiems vaikinams.“

Tinklaraščių rašymas kviečiant skaitytojus komentuoti juose išdėstytas mintis – tai tik vienas iš būdų, kuriais ES pareigūnai siekia bendrauti su visuomene. Vienoje naujoje interneto svetainėje internautai gali gyvai pabendrauti su Europos Komisijos nariais.  ES taip pat gali rengti oficialias viešąsias konsultacijas DeutschdanskελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoportuguêsNederlandssuomisvenska – jos dažnai pasitelkiamos svarstant politikos krypčių pakeitimus.  

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos