Navigatsioonitee

Volinikud suhtlevad kodanikega vahetult ja isiklikult - 07/08/2008

Margot Wallström laua taga sülearvutil töötamas

Blogid ei võimalda üksnes otsest kontakti volinikega, vaid pakuvad ka võimalust näha ELi tippametnike elu isiklikumat külge.

Margot Wallström oli pisarateni liigutatud, kui kuulis pantvangis olnud Ingrid Betancourt'i päästmisest Colombia džunglist. Janez Potočnik mõtles keskkooli ajal vähe poliitikale. Vladimír Špidla on suur jalgpallisõber.

Nagu riigiametnikke, peetakse ka ELi volinikke sageli igavateks bürokraatideks. Tutvudes nende blogidega English (mida nüüdseks on kuus, kuna lisaks ülalmainitutele peavad veebipäevikut ka volinikud Stavros Dimas, Mariann Fischer Boel ja Andris Piebalgs) võib aga veenduda vastupidises.

Oma viimases sissekandes annab teabevahetuse volinik Wallström English au juulis autoõnnetuses hukkunud Poola kommunismivastasele dissidendile Bronislaw Geremekile. Ta vastandab teda endisele Bosnia serblaste presidendile Radovan Karadzicile, kes vahistati hiljuti kahtlustatavana sõjakuritegudes.

„Mõlemad nimetatud mehed mängisid nende elukohaks olnud riikide muutmises väga suurt rolli ning nende tegevus mõjutas miljonite inimeste elusid, kuid seda täiesti erineval moel.”

Juulis jagas volinik Wallström blogi vahendusel oma rõõmu, mille põhjuseks oli uudis rohkem kui 6 aastat pantvangis olnud Ingrid Betancourt'i päästmisest „Pean tunnistama, et vaatasin pisarsilmil proua Betancourt'i poja ja õe eile öösel antud pressikonverentsi,” sõnas ta.

Teadusvolinik Potočnik English külastas hiljuti oma endist keskkooli Sloveenias, et rääkida oma tööst Brüsselis.Ta kirjutab: „Pöördumine tagasi keskkooli toob esile palju mälestusi. ”„Koolis käies ei mõelnud ma kunagi poliitikast, Euroopa Liidust või muust sellisest. Siis keerlesid mõtted rohkem tüdrukute ja spordi ümber või vastupidi.”

Tööhõivevolinik Špidla češtinaDeutschEnglishfrançais räägib püüdlustest parandada madalama liiga elukutseliste jalgpallurite olukorda – sobiv teema pärast Euroopa meistrivõistlusi juunis. Kuid ta ei lase teema tõsidusel varjutada oma entusiasmi spordi suhtes. „Euroopa tippjalgpallurid pakkusid meile jälle suurepärase mänguelamuse ning lõid mõned hämmastavad väravad,” kirjutab ta. „On raske mitte tunda nende suhtes teatavat kadedust.”

Blogide vahendusel oodatakse lugejatelt ka tagasisidet, kuid need ei ole ainus viis, kuidas EL üritab avalikkusega suhelda. Uus veebisait pakub inimestele võimalust vestelda ELi volinikega reaalajas. Samuti korraldab EL sageli avalikke konsultatsioone DeutschdanskελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoportuguêsNederlandssuomisvenska, kui mõnes poliitikavaldkonnas kaalutakse muudatuste tegemist.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad