Navigācijas ceļš

Francija pārņem ES secīgās prezidentūras pienākumus no Slovēnijas - 03/07/2008

Eiropas komisāri kopā Francijas premjerministru Fransuā Fijonu

Īrijas "nē" Lisabonas līgumam nozīmē jaunu izaicinājumu Francijai, kura pārņem savā pārziņā ES lietas

ES zilais karogs ar dzeltenajām zvaigznēm Parīzē plīvoja augstu pacelts, un Eifeļa torni Francijas ES prezidentūras DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano pirmajā dienā izgaismoja ES krāsās.

Parīzē Komisijas priekšsēdētājs Barrozu pirms svinīgās ceremonijas tikās ar Francijas prezidentu Nikolā Sarkozī Triumfa arkas celtnē.

Barrozu sveica Francijas vadību ar vārdiem "šodien mums visvairāk ir vajadzīga politiska drosme un atklātība, un Nikolā Sarkozī netrūkst ne vienas, ne otras".

Pēc vadības pārņemšanas no Slovēnijas 1. jūlijā Francija bija plānojusi pievērsties četrām galvenajām jomām, jo īpaši, enerģijai un klimata pārmaiņām, migrācijas politikas pakta izstrādei, drošībai un cīņai pret terorismu, kā arī lauksaimniecībai.

Bet Īrijas "nē" Lisabonas līgumam jūnijā radīja jaunu izaicinājumu. Sarkozī plāno apmeklēt Īriju jūlija beigās, lai personīgi uzklausītu balsotājus. ES līderi jūnija sammitā vienojās, ka ir jādod Īrijai laiks padomāt un ka iespējamie risinājumi izvērtējami nākamajā sanāksmē oktobrī.

Klimata pārmaiņu jomā Francija vēlas, lai ES vadītu darbības globālā līmenī; tā vēlas arī, lai pirms starptautiskajām sarunām par klimata pārmaiņu mazināšanu, ko paredzēts risināt nākamajā gadā, pieņemtu vērienīgu energoefektivitātes programmu. 

Francija arī uzstāj, lai pieņemtu pasākumus, kas mazinātu ietekmi, ko rada naftas un gāzes cenu pieaugums, kurš izraisījis protesta akcijas visā ES. 

Tāpat tā savas prezidentūras laikā cer pieredzēt progresu Eiropas imigrācijas un patvēruma politikas jomā. Sarkozī ir aicinājis rīkoties enerģiski, lai izbeigtu nelikumīgu ieceļošanu, paplašinātu likumīgas ieceļošanas iespējas kvalificētajiem darba ņēmējiem un nostiprinātu efektīvu kontroli uz ES ārējām robežām.

Francijas prezidentūra vēlas arī vairot ES spējas reaģēt uz drošības krīzēm Eiropā un ārpus tās, īpašu uzmanību pievēršot ātrās reaģēšanas spēkiem, militārā transporta lidmašīnām un krīžu vadības struktūrām.

Francija, viena no ES lielākajām lauksaimnieku valstīm, sāks diskusiju par ierosinātajām izmaiņām kopējā lauksaimniecības politikā, danskDeutschελληνικάEnglishfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska kas samazinātu ES palīdzību lauksaimniekiem.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites