Naršymo kelias

Prancūzija perima iš Slovėnijos ES vairą - 03/07/2008

Europos Komisijos nariai kartu su Prancūzijos Ministru Pirmininku François Fillonu

Neigiamas Airijos referendumo dėl Lisabonos sutarties rezultatas – dar vienas galvosūkis rūpinimąsi ES reikalais perimančiai Prancūzijai

Pirmąją Prancūzijos pirmininkavimo ES DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano dieną Paryžiuje plėvesavo aukštai iškelta mėlynoji ES vėliava su auksaspalvėmis žvaigždėmis, o Eifelio bokštas tviskėjo nušviestas ES spalvomis.

Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso prieš ceremoniją prie Triumfo arkos Paryžiuje susitiko su Prancūzijos Prezidentu Nicolas Sarkozy.

J. M. Barroso pasveikino Prancūzijos vadovybę šiais žodžiais: „šiandien mums labiausiai reikia politinės drąsos ir atvirumo, o Nicolas Sarkozy netrūksta nei vieno, nei kito.“

Prancūzija planavo liepos 1 d. perėmusi ES vairą iš Slovėnijos didžiausią dėmesį skirti keturioms svarbiausioms sritims: energetikai ir kovai su klimato kaita, bendram susitarimui dėl migracijos politikos, saugumui ir kovai su terorizmu bei žemės ūkiui.

Tačiau prieš Lisabonos sutartį birželio mėn. balsavę airiai pateikė naują galvosūkį.N. Sarkozy liepą turėtų vykti į Airiją ir išgirsti balsavusių piliečių nuomonę iš pirmų lūpų.Aukščiausiojo lygio susitikime birželį ES vadovai susitarė duoti Airijai laiko pagalvoti, o kitame susitikime spalio mėn. išnagrinėti galimas išeitis.

Prancūzija nori užtikrinti svarbiausią vaidmenį ES pasaulio arenoje kovojant su klimato kaita ir siekia iki tarptautinių derybų dėl klimato kaitos mažinimo pradžios kitais metais parengti didelės apimties energijos vartojimo efektyvumo politikos dokumentų rinkinį. 

Prancūzija taip pat ragina imtis sparčiai kylančių naftos ir dujų kainų, dėl kurių per visą ES nusirito protestų banga, poveikio mažinimo priemonių. 

Be to, savo pirmininkavimo laikotarpiu ji tikisi pažangos tariantis dėl bendros Europos imigracijos ir prieglobsčio teikimo politikos.N. Sarkozy paragino griežtai kovoti su neteisėta imigracija, suteikti daugiau galimybių teisėtai įsidarbinti kvalifikuotiems darbuotojams ir užtikrinti veiksmingesnę išorinių ES sienų kontrolę.

Prancūzijos prezidentas taip pat pageidauja, kad ES galėtų geriau reaguoti į saugumo krizes Europoje ir už jos ribų, ypatingą dėmesį skiriant greitojo reagavimo pajėgoms, kariniam oro transportui ir krizių valdymo struktūroms.

Kadangi Prancūzijos žemės ūkis yra vienas didžiausių ES, ji taip pat užves diskusijas dėl siūlomų bendrosios žemės ūkio politikos danskDeutschελληνικάEnglishfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska pakeitimų, dėl kurių sumažėtų ES parama ūkininkams.  

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos