Navigačný riadok

Deň otvorených dverí EÚ – vstúpte! - 04/06/2008

Zábava pre deti pred budovou Európskej komisie

V sobotu 7. júna budú môcť občania nahliadnuť do „kuchyne“ inštitúcií EÚ.

Možno sa chcete prejsť po dlhých chodbách alebo nazrieť do obrovských rokovacích miestností. Možno vás láka posedieť si v kresle predsedu Komisie. A možno vás zaujíma, čo naozaj robia euroúradníci. Niet lepšej príležitosti ako zúčastniť sa dňa otvorených dverí a navštíviť európske inštitúcie – možno prídete na to, že nie sú len o zložitých zákonoch a byrokracii.

Deň otvorených dverí, ktorý ponúka plné priehrštie aktivít pre deti aj dospelých, sa stal obľúbenou tradíciou, ktorá už oslavuje svoje 13. výročie. Centrom podujatí bude hlavné sídlo Komisie, budova Berlaymont, ktorá sa nachádza uprostred tzv. európskej štvrte Bruselu. Je pracovným miestom tisícov euroúradníkov a 27 komisárov zo všetkých členských štátov EÚ.

O sprievod po budove a informácie sa postarajú zamestnanci Komisie. Na príkladoch vám vysvetlia, na čo sa využívajú financie EÚ DeutschEnglishfrançais a kde môžete vidieť ich konkrétne uplatnenie.

Keďže tento rok sa nesie v znamení 40. výročia colnej únie DeutschEnglishespañolfrançaisitalianomagyarpolski , dňa otvorených dverí sa zúčastnia aj colní úradníci z viacerých krajín a na interaktívnom podujatí návštevníkov oboznámia so svojou prácou na európskych hraniciach.

Pred budovou Berlaymontu nájdu svoj program najmä deti. Budú si môcť zatancovať, nechať si pomaľovať tvár, pohrať sa so zvieratkami na mini farme, či zajazdiť si v koči. Pre dospelých sú pripravené prezentácie nových technológií v poľnohospodárstve danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska .

Cieľom výročného dňa otvorených dverí je spropagovať transparentnú politiku DeutschEnglishfrançais a ukázať občanom, čo, kde a ako Únia robí. Do podujatia sa okrem Komisie zapoja aj ďalšie inštitúcie v Bruseli. Dvere na ich budovách budú otvorené od 10:00 do 18:00.

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy