Ścieżka nawigacji

Dzień Otwarty w instytucjach UE – zapraszamy! - 04/06/2008

Atrakcje dla dzieci przygotowane przez Komisję Europejską

W sobotę 7 czerwca br. instytucje UE otwierają swoje drzwi – zapraszamy do poznania Unii od wewnątrz!

Będzie można po prostu przespacerować się wzdłuż korytarzy i zajrzeć do środka olbrzymich sal konferencyjnych w budynkach UE. Albo na przykład posiedzieć przez chwilę w fotelu przewodniczącego w sali obrad Komisji. A może chcieliby się Państwo dowiedzieć, czym w ogóle zajmują się pracownicy Komisji? To właśnie teraz jest okazja ku temu, by odwiedzić instytucje UE – po takiej wizycie być może instytucje przestaną kojarzyć się wyłącznie z zawiłymi przepisami i stosami papierów...

To już 13. edycja Dnia Otwartego, któremu towarzyszą liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Centralnym miejscem imprez będzie siedziba główna Komisji – budynek Berlaymont położony w samym sercu dzielnicy europejskiej w Brukseli. To właśnie tam pracują tysiące urzędników europejskich, a także 27 komisarzy pochodzących ze wszystkich krajów UE.

Osoby zatrudnione w Komisji będą Państwa oprowadzać, wyjaśniając, na czym polega ich praca. Przedstawią przykłady konkretnego wykorzystania pieniędzy unijnych DeutschEnglishfrançais i osiągniętych wyników.

Ponieważ w tym roku obchodzona jest 40. rocznica stworzenia unii celnej, wśród gospodarzy Dni Otwartych nie może zabraknąć celników z wielu krajów, którzy w sposób interaktywny pokażą, jak na co dzień wygląda praca na przejściach granicznych.

Przed budynkiem Berlaymont znajdzie się miejsce dla licznych atrakcji przeznaczonych dla dzieci: muzyka, malowanie twarzy farbami teatralnymi, minizagroda ze zwierzętami, przejażdżka dorożką oraz prezentacje innowacji w dziedzinie rolnictwa danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska.

Doroczny Dzień Otwarty ma na celu promowanie większej przejrzystości DeutschEnglishfrançais poprzez pokazanie obywatelom Europy, co robi UE, gdzie i w jaki sposób. Oprócz Komisji będzie można odwiedzić również inne instytucje europejskie w Brukseli. Imprezy potrwają od godz. 10 do 18.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki