Navigācijas ceļš

ES atver durvis — ienāciet! - 04/06/2008

Bērnu pasākumi Eiropas Komisijā

ES institūcijas rīko atvērto durvju dienu sestdien, 7. jūnijā, aicinot cilvēkus uzzināt, kas slēpjas aiz Eiropas Savienības fasādes.

Būtu interesanti pastaigāties pa bezgalīgajiem gaiteņiem un ielūkoties ES ēku milzīgajās sanāksmju telpās, vai ne? Vai izmēģināt Komisijas sanāksmju priekšsēdētāja krēslu? Varbūt kārojas uzzināt, ko īsti dara ļaudis, kas tur strādā? Jums ir visas iespējas to izdarīt. Apciemojiet ES institūcijas — varat sev par pārsteigumu atklāt, ka tur nevalda tikai samudžināti likumi un putekļaina birokrātija.

Atvērto durvju diena ar daudziem pasākumiem gan jauniem, gan veciem ir iecienīta tradīcija, kas turpinās jau 13 gadus. Centrālā notikumu vieta būs Komisijas galvenā mītneBerlaymont ēka, kas atrodas Briseles Eiropas kvartāla centrā. Tur strādā tūkstošiem Eiropas Savienības ierēdņu un 27 komisāri no visām ES dalībvalstīm.

Komisijas darbinieki jums labprāt izrādīs savu namu un izstāstīs, ko viņi dara. Viņi minēs konkrētus piemērus, kā izlieto ES naudu DeutschEnglishfrançais un kādus rezultātus var sasniegt ar tās palīdzību.

Šogad 40. gadskārtu svin Muitas savienība DeutschEnglishespañolfrançaisitalianomagyarpolski, tāpēc varēsit sastapt dažādu valstu muitas pārstāvjus, kuri ir sagatavojuši interaktīvu prezentāciju, lai paskaidrotu, kā notiek viņu darbs uz Eiropas robežām muitas kontroles punktos.

Ārpus Berlaymont ēkas notiks dažādi pasākumi bērniem — skanēs mūzika, un grima mākslinieki palīdzēs uzzīmēt masku uz sejas, lauku sētas modelī varēs aplūkot dzīvniekus, pavizināties zirga vilktos ratos, kā arī iepazīties ar jaunākajām lauksaimniecības danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska tehnoloģijām.

Ikgadējā atvērto durvju diena veicina atklātuma politiku DeutschEnglishfrançais, parādot iedzīvotājiem, ko, kur un kā īsti dara ES. Līdzīgus pasākumus Briselē rīko arī citas Eiropas institūcijas. Notikumi ilgs no 10.00 līdz 18.00.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites