Navigatsioonitee

ELi lahtiste uste päev – astuge sisse - 04/06/2008

Lasteüritused Euroopa Komisjonis

7. juunil toimuva ELi institutsioonide lahtiste uste päeva raames kutsutakse inimesi avastama, mis peitub Euroopa Liidu fassaadi taga.

Te võite lihtsalt jalutada mööda pikki ELi hoonete koridore ja kiigata suurtesse koosolekuruumidesse. Või istuda presidenditoolile komisjoni koosolekuruumis. Soovite ehk teada, mida sealsed töötajad tegelikult teevad? Nüüd avaneb teil selleks võimalus. Tulge ja külastage ELi institutsioone – võite avastada, et seal ei tegeleta vaid keeruliste seaduste ja bürokraatiaga.

Lahtiste uste päev, mille raames on kavandatud palju tegevust nii noortele kui vanematele inimestele, on olnud väga populaarne tava juba 13 aastat. Päevasündmuste keskpunktiks on komisjoni peakorter, Berlaymont'i hoone Euroopa piirkonna keskuses Brüsselis. See on töökohaks tuhandetele Euroopa Liidu ametnikele ja 27  volinikule kõikidest ELi riikidest.

Komisjoni töötajad juhatavad teid ja selgitavad, millega nad tegelevad. Nad esitavad konkreetseid näiteid ELi raha DeutschEnglishfrançais kasutamise ja saavutatud tulemuste kohta.

Käesolev aasta on tolliliidu DeutschEnglishespañolfrançaisitalianomagyarpolski 40. aastapäev. Seega on kohal ka mitme riigi tolliametnikud, kes osalevad interaktiivsel üritusel, et selgitada, milles seisneb nende töö Euroopa piiripunktides.

Berlaymont'i hoone ees toimub üritusi lastele. Mängib muusika, tehakse näomaalinguid, on esindatud minitalu koduloomadega ja sõidutatakse hobukaarikuga. Esitletakse ka põllumajanduses danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska  kasutatavat uut tehnoloogiat.

Iga-aastase lahtiste uste päeva eesmärk on edendada avatumat poliitikat DeutschEnglishfrançais, näidates kodanikele, mida EL teeb ning kus ja kuidas ta seda teeb. Lisaks komisjonile on avatud ka muud Brüsselis asuvad ELi institutsioonid. Üritused kestavad kella kümnest hommikul kuni kella kuueni õhtul.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad