Navigācijas ceļš

Kultūru dažādība — Eiropas dienas pasākumu raksturīga iezīme - 09/05/2008

Eiropas dienas svinību pasākumi Sicīlijā

Filmas, brīvdabas koncerti, ielu svētki, diskusijas, sacensības — katrs atradīs ko saistošu Eiropas dienā, 9. maijā.

Eiropas dienu svin katru gadu, lai pieminētu 1950. gada 9. maija Šūmana deklarāciju , kas bija pirmais solis uz šodienas Eiropas Savienības izveidi .

Daži no šīs svinību dienas pasākumiem Eiropā ir šādi: kulinārijas nodarbības, lai iepazītu jaunus ēdienus (Malta); filmas, tādas kā “Kā mēs ienīdām viens otru " (Dānija), un ielu gājieni (Polija). Pasākumi ir dažādi, bet to mērķis ir viens – veicināt savstarpēju saprašanos.

Tie, kurus saista sacensība, var piedalīties maratonā Itālijā, adīšanas konkursā Igaunijā, pastkaršu dizaina konkursā Somijā, kā arī Eiropas viktorīnā un karaoke konkursā Apvienotajā Karalistē.

Dažiem pasākumiem būs arī ekoloģiska ievirze: Lietuvā no izlietotām plastmasas pudelēm izgatavota laiva dosies ceļā pa Baltijas jūru; Portugālē skolās apspriedīs enerģijas un klimata pārmaiņu jautājumu, un zviedri izvērtēs, kā pamudināt patērētājus uz videi draudzīgāku rīcību.

Vēl viena 9. maija iniciatīva — Eiropas diena skolās Englishespañolfrançaisitaliano — ir ar mērķi informēt jauniešus par ES pūliņiem palīdzēt jaunattīstības valstīm.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites