Naršymo kelias

Kultūrų įvairovė – svarbiausia ES gimtadienio šventės tema - 09/05/2008

Europos dienos minėjimo iškilmės Sicilijoje

Kino filmai, koncertai po atviru dangumi, gatvės šventės, diskusijos, varžybos ir konkursai – kiekvienas ras ką nors sau įdomaus gegužės 9-ąją – Europos dieną.

Europos diena švenčiama kasmet, minint 1950 m. gegužės 9 d. Schumano deklaraciją – pirmąjį žingsnį į šiandieninės Europos Sąjungos įkūrimą .

Minint šią dieną Europoje vyks įvairių renginių: maisto gaminimo pamokėlės, per kurias bus gilinamasi į įvairių šalių virtuvės paslaptis (Maltoje),  kino filmai, pavyzdžiui „How we hated each other “ („Kaip mes vieni kitų nekentėme“, Danijoje), gatvės eitynės (Lenkijoje) ir daugelis kitų. Renginių daug, bet tikslas vienas – skatinti tarpusavio supratimą.

Norintieji rungtis galės bėgti maratoną (Italijoje), dalyvauti šalikų mezgimo konkurse (Estijoje), atvirukų piešimo konkurse (Suomijoje), baro viktorinoje apie Europą ir karaokės konkurse (JK).

Kai kurie renginiai primins ir apie ekologiją: Lietuvoje į kelionę Baltijos jūros link pajudės iš naudotų plastiko butelių pastatytas plaustas,  Portugalijos mokyklose bus aptariami energetikos ir klimato kaitos klausimai, o Švedijoje bus stengiamasi sugalvoti, kaip vartotojai gali prisidėti prie gamtos išsaugojimo, keisdami savo įpročius.

Dar viena gegužės 9-osios iniciatyva – Europos diena mokyklose Englishespañolfrançaisitaliano – tikimasi plačiau informuoti jaunimą apie ES pastangas padėti besivystančioms šalims.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos