Navigatsioonitee

Kultuuriline mitmekesisus – ELi aastapäevapidustuste põhiteema - 09/05/2008

Euroopa päeva tähistamine Sitsiilias

Kinoseansid, vabaõhukontserdid, tänavafestivalid, arutelud, konkursid – Euroopa päev 9. mai pakub igaühele midagi.

Euroopa päeva tähistatakse igal aastal, et märkida ära Robert Schumani 9. mai 1950. aasta deklaratsioon , mis oli esimeseks sammuks tänase Euroopa Liidu loomisel .

Päeva tähistatakse kõikjal Euroopas: kokandusklassid Maltal uute roogade avastamiseks, filmi “Kuidas me üksteist vihkasime " linastus Taanis ja tänavaparaadid Poolas. Erinevate ürituste eesmärk on üks – saavutada parem teineteisemõistmine.

Võistlushimulistele korraldatakse Itaalias maraton, Eestis sallikudumisvõistlus, Soomes postkaardi kujundamise võistlus ning Ühendkuningriigis pubiviktoriin ja karaokevõistlus.

Mõned üritused on suunatud rohelise mõtteviisi edendamisele: Leedus asub Läänemere poole teele kasutatud plastpudelitest valmistatud parv, Portugalis arutatakse koolides energeetika ja kliimamuutuse teemadel, ning rootslased uurivad, kas tarbijakäitumine saaks olla keskkonnasõbralikum.

9. mai algatusega Euroopa päev koolides Englishespañolfrançaisitaliano loodetakse suurendada noorte teadlikkust ELi meetmetest arengumaade abistamisel.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad