Cesta

Oslavy Dne Evropy ve znamení kulturní rozmanitosti - 09/05/2008

Oslavy při příležitosti Dne Evropy na Sicílii

Den Evropy nabízí pro každého něco – uskuteční se filmová představení, koncerty pod širým nebem, pouliční festivaly, debaty i soutěže.

Každoroční oslavy Dne Evropy nám připomínají Schumanovu deklaraci z 9. května 1950, která byla prvním krokem k vytvoření dnešní Evropské unie .

Při příležitosti tohoto výročí se v celé Evropě uskuteční řada akcí, například kurzy vaření, jejichž účastníci si budou moci vyzkoušet přípravu netradičních jídel (Malta), filmová představení, jako například film „Tolik jsme se nenáviděli! “ (Dánsko), a slavnostní průvody (Polsko). Tyto různé akce však mají společný cíl, a tím je podporovat vzájemné porozumění.

Ti, kdo mají soutěžního ducha, se mohou zúčastnit maratonu (Itálie), soutěže v pletení šál (Estonsko), soutěže v navrhování pohlednic (Finsko) či evropského hospodského kvízu a karaoke (Spojené království).

Některé z činností jsou zaměřeny i na ekologii: v Litvě vypluje na Baltské moře loď vytvořená z plastových lahví, v Portugalsku budou žáci ve školách debatovat o energetice a změně klimatu a Švédové se zaměří na prosazování ekologicky šetrnějšího chování spotřebitelů.

Cílem další akce konané v rámci oslav 9. května – Dne Evropy ve školách Englishespañolfrançaisitaliano – je zvýšit povědomí mladých lidí o pomoci, kterou EU poskytuje rozvojovým zemím.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy