Navigačný riadok

Občianska spoločnosť spája občanov a inštitúcie - 15/04/2008

Záber z filmu Emira Kusturicu „Dom obesenca“ (Dom za vešanje)

Občianska spoločnosť ochraňuje záujmy občanov v Únii.

Neziskové organizácie, sociálni partneri, profesijné združenia, charitatívne organizácie, združenia spotrebiteľov, náboženské spolky, média: občianska spoločnosť je neodmysliteľnou súčasťou verejného života v Európe. Podporuje dialóg s inštitúciami a aktívnu účasť občanov na príprave a uplatňovaní politík Európskej únie.

Rozvoj dynamickej občianskej spoločnosti je znakom fungujúcej demokracie a zároveň jeden zo základných cieľov stratégie rozširovania EÚ . Komisia plánuje do konca tohto roka vytvoriť nový nástroj, ktorý by napomáhal rozvoju občianskej spoločnosti v krajinách uchádzajúcich sa o vstup.

V dňoch 17. a 18. apríla sa bude konať konferencia na tému rozvoj občianskej spoločnosti v krajinách juhovýchodnej Európy , na ktorej sa zúčastnia predstavitelia občianskej spoločnosti z Európskej únie a z krajín usilujúcich sa o členstvo v nej. Na nej sa budú účastníci v rámci štyroch tematických seminárov venovať oblastiam, v ktorých občianska spoločnosť aktívne spolupôsobí: dobrá správa vecí verejných a demokratizácia, ľudské práva, boj so sociálnym vylúčením a rozvoj a ochrana životného prostredia v spojení s trvalo udržateľným rozvojom.

Program konferencie zahŕňa takisto plenárne zasadnutia, informačné stretnutia zamerané na financovanie činnosti občianskej spoločnosti a informačný veľtrh. V čase konferencie si na chuť prídu aj milovníci balkánskej kultúry: vo štvrtok večer sa v Bruseli uskutoční koncert „Symfonického orchestra mladých“ zo Sarajeva a na ďalší týždeň je naplánovaný festival balkánskej kinematografie .

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy