Navigačný riadok

EÚ sa týka každého - 02/04/2008

Traja mladí ľudia v pozadí priehľadnej novinovej strany

Konzultácia o budúcom smerovaní Európy sa rozširuje – prebiehajúca diskusia sa zameriava na väčšie zapojenie verejnosti.

Rozhodnutia EÚ majú často priamy dosah na náš každodenný život – ako napríklad stanovenie stropu na poplatky za roamingové hovory alebo európska ekologická značka s kvetinou.

Ľudia, ktorí tieto rozhodnutia prijímajú, potrebujú poznať vaše názory. Komisárka pre komunikáciu DeutschEnglishfrançaissvenska Margot Wallström si myslí, že politiky EÚ by mali byť „pevne ukotvené v politických stranách, v národných demokratických tradíciách a každodennom politickom dialógu“. O Európe by sa malo diskutovať všade – na radniciach, v regionálnych zhromaždeniach, v národných parlamentoch, aj na internetových fórach.

Komisia podporí zapájanie verejnosti do diskusie cestou spolufinancovania série projektov, ktoré sa budú realizovať v priebehu tohto a budúceho roka:

  • verejné konzultácie po celej Európe
  • národné iniciatívy umožňujúce Európanom zapojiť sa do rozhodovacieho postupu EÚ
  • výstavy, diskusie a semináre organizované Komisiou a Európskym parlamentom v hlavných mestách
  • podpora on-line sietí, ktoré umožňujú spoločne využívať informácie a nápady

Tieto projekty sú vybudované na základoch komunikačnej stratégie „plánu D“, ktorá vznikla v roku 2005 ako odozva na holandské a francúzske odmietnutie ústavnej zmluvy EÚ. V nasledujúcich dvoch rokoch Komisia zorganizovala a spolufinancovala sériu cezhraničných konzultačných projektov DeutschEnglishfrançaissvenska . Motívom dnešnej politiky Debate Europe je posilniť plán D v príprave na európske voľby v júni 2009.

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy