Navigācijas ceļš

ES attiecas uz katru no mums - 02/04/2008

Trīs jaunieši aiz caurspīdīgas laikraksta izdrukas

Plaša Eiropas nākotnes apspriešana: Komisija mudina pilsoņus paust savu viedokli, īstenojot pastāvīga dialoga principu.

Eiropas Savienības lēmumi bieži vien tieši ietekmē mūsu ikdienas dzīvi: piemēram, viesabonēšanas tarifu ierobežojumi mobilajiem telefoniem vai ekomarķējums — emblēma ar zieda attēlu.

Personām, kas pieņem šos lēmumus, ir jāzina, ko domājat jūs. Komunikācijas komisāre DeutschEnglishfrançaissvenska Margota Valstrēma uzskata, ka ES politikai "pilnībā jāsakņojas politiskajās partijās, valstu demokrātiskajās tradīcijās un ikdienas politiskajā dialogā". Ir svarīgi, lai Eiropu apspriestu katrs — pilsētu domēs, reģionu līmeņa sanāksmēs un valstu parlamentos un arī interneta forumos.

Lai mudinātu pilsoņus iesaistīties diskusijā, Komisija līdzfinansēs dažādus projektus šogad un nākamgad, ieskaitot šādus:

  • sabiedriskas apspriešanas visā Eiropā;
  • nacionālas iniciatīvas, kasdod Eiropas iedzīvotājiem iespēju iesaistīties ES lēmumu pieņemšanas procesā;
  • izstādes, diskusijas un seminārus, ko organizē Komisija un Eiropas Parlaments valstu galvaspilsētās;
  • atbalstu tiešsaistes tīkliem, lai sekmētu informācijas un ideju apmaiņu.

Šo projektu pamatā ir "D plāns", kuru sāka 2005. gadā, reaģējot uz Francijas un Nīderlandes iedzīvotāju negatīvo balsojumu referendumā par ES Konstitucionālo līgumu. Turpmākajos gados Komisija organizēja un finansēja vairākus pārrobežu apspriešanas projektus DeutschEnglishfrançaissvenska. Ar šodien publicēto paziņojumu Komisija tiecas nostiprināt D plānu, gatavojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2009. gada jūnijā.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites