Navigačný riadok

Rozpočet EÚ: máte nápad, čo zmeniť?<sub></sub> - 01/04/2008

Kalkulačka položená na kôpke eurobankoviek

EÚ sa pýta svojich občanov, ako by mala získavať a investovať peňažné prostriedky do zlepšenia ich budúcnosti.

Otvorená a bez obmedzení – toto sú podľa EÚ hlavné kritéria, ktoré by mala mať diskusia rozprúdená v rámci verejnej konzultácie o reforme rozpočtu EÚ.

Konzultácia od svojho otvorenia v septembri minulého roka už zaujala mnohých, EÚ však chce počuť názory všetkých zložiek spoločnosti – nielen postoje vlád, ale aj záujmových skupín, podnikateľov, akademickej obce a samozrejme jednotlivcov. Diskusia nemá byť o objeme peňažných prostriedkov, ale skôr o širšej koncepcii priorít EÚ do budúcnosti, preto je potrebné zapojiť každého.

Reforma rozpočtu EÚ English má viesť k novému pohľadu na Európu a jej miesto vo svete. Vítané sú všetky nové nápady, ide o voľnú diskusiu bez obmedzení. Len pomocou takejto diskusie sa dá zabezpečiť, aby EÚ účinne vynakladala finančné prostriedky na riešenie problémov súčasného moderného sveta.

Podľa komisárky pre rozpočet DeutschEnglishfrançaislietuvių kalba Dalie Grybauskaiteovej bude názor verejnosti zohrávať dôležitú úlohu pri príprave návrhu Komisie na reformu spôsobu, akým EÚ získava a vynakladá jej peňažné prostriedky.

Do diskusie môžete prispievať prostredníctvom internetovej stránky venovanej reforme rozpočtu EÚ, na ktorej nájdete aj komplexné materiály o rozpočte či reforme a takisto si tu môžete prečítať doterajšie príspevky.

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy