Navigatsioonitee

Öelge oma arvamus ELi eelarve reformi kohta - 01/04/2008

Kalkulaator euro pangatähtede kuhjal

Kodanikelt küsitakse, milline on tulevikus parim viis vahendite kogumiseks ja kulutamiseks, mille eesmärk on nende elutingimuste parandamine.

ELi eelarve reformimiseks korraldatud avaliku konsultatsiooni eesmärk on edendada avatud ja tabudeta arutelu.   

Konsultatsioon käivitati 2007. aasta septembris. Oma ideid on esitanud juba mitmed osapooled, kuid EL soovib saada tagasisidet kõigilt ühiskonna esindajatelt, s.t mitte üksnes valitsustelt, vaid ka huvirühmadelt, ettevõtjatelt, akadeemilistelt ringkondadelt ja muidugi üksikisikutelt.  Arutelu ei käsitle konkreetseid rahasummasid, vaid pigem üldisemat arusaama ELi tulevastest prioriteetidest. Seetõttu tuleb kaasata kogu ühiskond.  

ELi eelarve reformimisega English heidetakse värske pilk Euroopale ja tema kohale maailmas. Uued ideed on teretulnud ja kõik teemad on avatud aruteluks.  Selline arutelu on ainuke viis kindlustada, et ELi vahendeid kasutatakse tõhusalt tänapäeva maailma probleemide lahendamiseks.

Eelarvevolinik DeutschEnglishfrançaislietuvių kalba Dalia Grybauskaite sõnul on konsultatsiooni tulemustel oluline osa ELi eelarve reformi käsitlevas komisjoni ettepanekus.

Ettepanekuid saate esitada spetsiaalse eelarvereformi veebisaidi vahendusel. Sealt leiate ka põhjalikku taustateavet eelarve ja selle reformimise kohta ning saate lugeda juba laekunud kaastöid.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad