Cesta

Reforma rozpočtu EU – co byste změnili vy? - 01/04/2008

Kalkulačka na stole pokrytém eurobankovkami

Komise chce znát názor veřejnosti na to, jak nejlépe nakládat s veřejnými prostředky.

Cílem veřejné konzultace o reformě rozpočtu EU, jež byla zahájena v září loňského roku, je podnítit otevřenou diskuzi bez jakýchkoli tabu.

V rámci konzultace již zaznělo mnoho názorů, nicméně Komise chce znát mínění všech složek společnosti – nejen vlád, nýbrž též zájmových skupin, podniků, akademické obce a v neposlední řadě občanů. Diskuze se nemá soustředit na konkrétní částky, ale spíše na celkovou koncepci budoucích priorit EU. Proto je cílem získat co nejširší spektrum účastníků.

Reforma evropského rozpočtu English by měla vycházet z objektivního zhodnocení aktuální situace EU a jejího místa ve světě. Diskuze nemá žádná tabu a nové nápady jsou velmi vítány. Jedině tak je možné zajistit efektivní vynakládání prostředků EU na řešení problémů současného světa.

Jak uvedla komisařka pro rozpočet DeutschEnglishfrançaislietuvių kalba Dalia Grybauskaiteová, Komise využije příspěvky veřejnosti při přípravě návrhu reformy rozpočtu.

Své návrhy můžete vkládat na stránkách o reformě rozpočtu EU, kde najdete též související informace a příspěvky ostatních účastníků.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy