Navigačný riadok

Európa ide do školy 3 - 27/03/2008

Návšteva školy v portugalskom meste Tomar (2007)

Európski úradníci sa už po tretí krát vrátia do školských lavíc – teraz do slovinských.

Viac ako 100 slovinských úradníkov EÚ vrátane komisára pre vedu a výskum Janeza Potočnika navštívi 31. marca svoje bývalé školy v celom Slovinsku. Cieľom ich návštevy je v rámci „dňa projektov EÚ“ priblížiť študentom ich skúsenosti s prácou pre európske inštitúcie.

Slovinci pôjdu v šľapajach svojich nemeckých a portugalských kolegov, ktorí svoje školy navštívili minulý rok. S touto iniciatívou prišla ako prvá nemecká kancelárka Angela Merkelová v januári 2007 počas nemeckého predsedníctva EÚ v snahe zvýšiť povedomie študentov o EÚ a poskytnúť im viac informácií o európskych programoch, ktoré by ich mohli zaujímať ako napr. Leonardo Da Vinci DeutschEnglishfrançais, Erasmus DeutschEnglishfrançais, Mládež v akcii English a Európska dobrovoľnícka služba.

Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre vzdelávanie a kultúru predstaví študentom aj program spolupráce medzi školami Comenius DeutschEnglishfrançais, ktorý je zameraný na zlepšenie kvality vzdelávania, posilnenie európskych vzťahov a podporu mobility a výučby jazykov. Prioritou programu je do roku 2013 zapojiť do spoločných vzdelávacích aktivít aspoň 3 milióny žiakov.

Deň projektov EÚ, ktorého sa zúčastnilo 35 000 študentov v Nemecku, 208 škôl v Portugalsku a teraz 79 škôl v Slovinsku sa vďaka priaznivému ohlasu bude najbližšie konať 14. apríla v Holandsku.

Viac informácií o slovinskej návšteve slovenščina (sl)

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy