Ścieżka nawigacji

Z powrotem w szkole − już po raz trzeci! - 27/03/2008

Wizyta w szkole w portugalskim mieście Tomar (2007 r.)

Już po raz trzeci europejscy urzędnicy wracają do szkoły − tym razem kolej na Słowenię.

Ponad 100 urzędników instytucji europejskich, w tym słoweński komisarz UE ds. nauki i badań Janez Potočnik, 31 marca uda się z wizytą do szkół średnich w całej Słowenii, aby w ramach projektu tzw. dni europejskich opowiedzieć uczniom o swoich „unijnych” doświadczeniach.

W zeszłym roku podobne wizyty odbyli ich współpracownicy z Niemiec i Portugalii. Celem projektu, który w styczniu 2007 r., wraz z przejęciem przewodnictwa w UE przez Niemcy, zapoczątkowała kanclerz Angela Merkel, jest zapoznanie uczniów szkół średnich z tematyką UE, a zwłaszcza z programami, które mogłyby ich zainteresować (Leonardo Da Vinci DeutschEnglishfrançais, Erasmus DeutschEnglishfrançais, Młodzież w działaniu English oraz Wolontariat europejski).

Dyrekcja ds. Edukacji i Kultury Komisji Europejskiej zaprezentuje również program współpracy między szkołami Comenius DeutschEnglishfrançais mający na celu poprawę jakości edukacji, rozwój współpracy w Europie oraz promowanie mobilności i nauki języków obcych.  W projektach edukacyjnych realizowanych w ramach tego programu do roku 2013 docelowo ma wziąć udział około 3 mln uczniów.

Dni europejskie, w których wzięło już udział 35 tys. uczniów niemieckich, 208 portugalskich szkół a teraz uczestniczyć będzie 79 szkół słoweńskich, cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Kolejne wizyty w szkołach odbędą się 14 kwietnia w Holandii.

Dni europejskie w Słowenii − więcej informacji

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki