Navigatsioonitee

Tagasi kooli 3 - 27/03/2008

Kooli külastamine Tomari linnas Portugalis (2007)

Juba kolmandat korda lähevad ametnikud tagasi oma koolidesse. Seekord külastavad koole sloveenid.

Üle 100 ELi ametniku, sealhulgas ka sloveenist teadusvolinik Janez Potočnik külastavad 31. märtsil kõikjal Sloveenias oma kunagisi koole, et jagada õpilastega ELi projektipäeva raames institutsioonides töötamise kogemusi.

See on järg sakslastest ja portugallastest ametnike külastustele oma koolidesse eelmisel aastal. Projekti algatas 2007. aasta jaanuaris Saksamaa ELi eesistumisperioodil kantsler Angela Merkel. Ürituse eesmärk on parandada õpilaste teadmisi EList ning teavitada neid sellistest programmidest, mis võivad neile huvi pakkuda, nagu Leonardo Da Vinci DeutschEnglishfrançais, Erasmus DeutschEnglishfrançais, Aktiivsed noored English ja Euroopa Vabatahtlik Teenistus.

Komisjoni hariduse ja kultuuri peadirektoraat tutvustab ka programmi Comenius DeutschEnglishfrançais, mis on koolidevahelise koostöö programm eesmärgiga parandada hariduse kvaliteeti, tugevdada kontakte Euroopas ning edendada liikuvust ja keeleõpet. Programmiga soovitakse kaasata 2013. aastaks haridusalasesse ühistegevusse vähemalt 3 miljonit õpilast.

ELi projektipäeval osaletakse meelsasti. See hõlmas 35 000 õpilast Saksamaal, 208 kooli Portugalis ning nüüd 79 kooli Sloveenias. Projekti korratakse 14. aprillil Madalmaades.

Loe täiendavalt Sloveenia koolikülastuste kohta slovenščina (sl)

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad