Cesta

Zpátky do školy 3 - 27/03/2008

Návštěva ve škole v portugalském městě Tomar (2007)

Evropští úředníci se již potřetí zúčastní projektu „Zpátky do školy“ – tentokrát se vypraví do škol ve Slovinsku.

Více než 100 slovinských úředníků EU včetně komisaře pro vědu a výzkum Janeze Potočnika navštíví 31. března své bývalé školy po celém Slovinsku, aby se se studenty podělili o zkušenosti nabyté v evropských institucích.

Zopakují tak úspěšný projekt svých německých a portugalských kolegů, kteří se do svých škol vypravili v loňském roce. Iniciativu zahájila německá kancléřka Angela Merkelová v lednu 2007, na začátku německého předsednictví EU, s cílem informovat studenty o fungování EU a o programech, které by je mohly zajímat, jako například Leonardo da Vinci DeutschEnglishfrançais , Erasmus DeutschEnglishfrançais , Mládež v akci English a Evropská dobrovolná služba.

Generální ředitelství Evropské komise pro vzdělávání a kulturu rovněž představí program spolupráce škol Comenius DeutschEnglishfrançais , který se zaměřuje na zvyšování kvality vzdělávání, posilování vazeb mezi evropskými zeměmi a podporu mobility a studia jazyků. Cílem programu je do roku 2013 zapojit do aktivit spolupráce ve vzdělávání alespoň 3 miliony žáků.

Projekt „Zpátky do školy“, kterého se v Německu zúčastnilo 35 000 studentů, v Portugalsku 208 škol a nyní ve Slovinsku se do něj zapojí 79 škol, má velmi příznivý ohlas. Další podobná akce se uskuteční již 14. dubna v Nizozemsku.

Více o návštěvách slovinských škol

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy