Navigačný riadok

EÚ odmieňa výnimočnosť - 21/03/2008

Víťazi jedného z podnikateľských ocenení za rok 2007 s trofejou

Súťaže sú skvelou príležitosťou ako zapojiť občanov a zároveň pritiahnuť pozornosť na dôležité politiky EÚ.

Výsledky jednotlivcov a podnikateľské iniciatívy významne prispievajú k neustálemu zlepšovaniu sociálnej situácie. Prelomové objavy výskumu v oblasti medicíny, ekologická doprava v mestských oblastiach a angažovanosť investigatívnych novinárov spoločne pomáhajú Európe napredovať.

EÚ oceňuje význam týchto a podobných prínosov udeľovaním mnohých cien, ktoré zároveň zvyšujú povedomie verejnosti o významných záležitostiach a zvyšujú zainteresovanosť občanov.

 Zapojiť sa môže každý: súťaže sa týkajú viacerých oblastí od podnikania a živnostníkov, vedu a technológie, životné prostredie a zdravie až po žurnalistiku, regionálny rozvoj a kultúru. Do niektorých z nich sa môžu zapojiť jednotlivci, kým ostatné sa zameriavajú na podniky, vedecké tímy alebo organizácie. Veľa z nich je určených pre mladých ľudí a školy.

Až do konca tohto mesiaca sa napríklad školy môžu vytvorením plagátu alebo multimediálnej prezentácie zapojiť do súťaže o Cenu mládeže za rozvoj. Nosnou témou tohto ročníka je Afrika a trvalo udržateľný rozvoj. Účastníci môžu vyhrať výlet do Afriky a uvidieť prínosy rozvojovej pomoci EÚ pre túto oblasť.

Medzi blížiace sa súťaže patrí ocenenie vynálezcu roka English pre najúspešnejšie vynálezy posledných desaťročí a Cena Lorenza Nataliho English, ktorá je určená novinárom za výnimočné reportáže z oblasti ľudských práv a demokracie.

Veľa súťaží organizujú aj zastúpenia Komisie v jednotlivých členských štátoch EÚ.

Účasť na takejto súťaži nepredstavuje len možnosť vyhrať cenu, ale pre víťazov môže byť aj vstupnou bránou k medzinárodnému uznaniu a kľúčom k otvoreniu mnohých dverí.

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy