Ścieżka nawigacji

Unia nagradza za wybitne osiągnięcia - 21/03/2008

Laureaci jednego z konkursów dla przedsiębiorstw przyznanych w 2007 r. z trofeum w dłoniach

Nagrody wręczane w konkursach organizowanych przez UE są nie tylko wyrazem uznania dla wyjątkowych osiągnięć laureatów, ale także sposobem na promowanie ważnych obszarów polityki unijnej.

Zarówno osiągnięcia osób prywatnych, jak i inicjatywy przedsiębiorców są ważnymi czynnikami stałego postępu społecznego. Dzięki przełomowym odkryciom w dziedzinie medycyny lub transportu ekologicznego w obszarach miejskich bądź też zaangażowanemu dziennikarstwu na wysokim poziomie Europa może się rozwijać.

Unia wyraża uznanie dla tego rodzaju wyjątkowych działań, przyznając szereg nagród, które mają również uświadomić społeczeństwu znaczenie pewnych kwestii i zwiększyć zainteresowanie Europejczyków istotnymi inicjatywami społecznymi.

Każdy może wziąć udział w konkursach – są one organizowane w wielu dziedzinach, począwszy od przedsiębiorczości, przez naukę i technologię oraz ochronę środowiska i zdrowia, aż po rozwój regionalny i kulturę. Niektóre spośród nich są skierowane do osób prywatnych, inne zaś do przedstawicieli świata biznesu czy też zespołów i organizacji badawczych. Wiele konkursów ogłasza się z myślą o najmłodszych uczestnikach i szkołach.

I tak do końca tego miesiąca szkoły mogą wziąć udział w konkursie dla młodzieży na temat rozwoju międzynarodowego, nadsyłając plakat lub prezentację multimedialną. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona jest Afryce i zrównoważonemu rozwojowi. Uczestnicy mogą wygrać wycieczkę do Afryki, podczas której zobaczą z bliska, jak wygląda unijna pomoc na rzecz rozwoju.

W niedalekiej przyszłości nastąpi także wręczenie nagród w konkursie na wynalazcę roku English, którego laureatami są autorzy największych wynalazków ostatnich dziesięcioleci, a także nagród im. Lorenzo Natali English przyznawanych dziennikarzom, którzy zasłużyli się, pisząc o prawach człowieka i demokracji.

Kolejne konkursy organizują przedstawicielstwa Komisji – tym razem na poziomie lokalnym, w poszczególnych państwach UE.

Co jednak niemniej ważne, udział w tego rodzaju konkursach to nie tylko szansa na wygranie nagrody – zwycięzcy zdobywają także międzynarodowe uznanie, dzięki któremu otworzą się przed nimi nowe możliwości.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki