Naršymo kelias

Vaisingas pavasario Europos Vadovų Tarybos posėdis - 14/03/2008

Europos Vadovų Taryba

Europos Vadovų Tarybos posėdyje kovo 13 ir 14 d., be kitų svarbių klausimų, aptarta ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategija bei kovos su klimato kaita ir energetikos klausimai.

Nors ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategijos DeutschEnglishfrançais perspektyvos iš pradžių buvo ne itin optimistiškos, pagaliau ji ėmė duoti vaisių: biudžeto deficitas, palyginti su 2005 m., sumažėjo perpus, 2007 m. ekonomikos augimas padidėjo iki 3 %, o per pastaruosius dvejus metus sukurta šeši su puse milijono darbo vietų. Tačiau Europai to negana. Šį ketvirtadienį, kovo 13-ąją, siekdami toliau žengti užsibrėžta kryptimi Europos vadovai paskelbė ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategijos antrojo etapo pradžią.

Valstybės narės gyvai diskutavo dėl kovos su klimato kaita. Europos Sąjungai atėjo laikas priimti konkrečius sprendimus, kad pasiektų 2007 m. pavasario Europos Vadovų Tarybos posėdyje patvirtintus tikslus. Tada Europos lyderiai įsipareigojo iki 2020 m. ES išmetamą anglies dvideginį sumažinti 20 %. Sausio 23 d. Europos Komisijos patvirtintu kovos su klimato kaita ir tvarios energetikos priemonių paketu DeutschEnglishfrançaisportuguês siekiama, kad šie įsipareigojimai virstų tikrove.   Naujas tarptautinis susitarimas, kuriuo būtų pakeistas Kioto protokolas English, leistų žengti dar toliau.

Kalbėta ir apie finansų rinkų stabilumą bei tarptautinius santykius, ypač apie Viduržemio jūros baseino šalių sąjungos projektą. Šia iniciatyva siekiama sustiprinti Europos Sąjungos valstybių narių ir ES nepriklausančių Viduržemio jūros regiono šalių bendradarbiavimą.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos