Navigācijas ceļš

Sagaidāma Eiropas Savienības ekonomiskās izaugsmes palēnināšanās - 21/02/2008

Krājkastīte cūciņas formā ar eiro naudaszīmēm šaurajā monētu iemešanai domātajā spraugā

Šogad Eiropas Savienības ekonomiskajai izaugsmei būtu jāsamazinās līdz 2% (t.i. 0,4 procenta punktu samazinājums), un iemesls ir ieilgusī krīze pasaules finanšu tirgos.

Globālās ekonomikas perspektīva joprojām ir neierasti neskaidra 2008. gada sākumā. Lai gan Eiropas ekonomikas krīzi pārdzīvojušas bez lieliem zaudējumiem, jaunākās ekonomiskās prognozes English paredz, ka izaugsme palēnināsies un inflācija pieaugs.

Eiropas labākā iespēja ir "atbilstīgi kopīgi pieņemtiem lēmumiem gādāt, lai turpinātu strukturālās reformas, pārdomātu un stabilu makroekonomikas politiku, un savlaicīgi īstenot pasākumus, lai ierobežotu finanšu krīzes ietekmi," paziņoja ES ekonomikas un finanšu lietu komisārs Hoakins Almunja.

Septiņām lielākajam ES ekonomikām DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisslovenčinaslovenščina (AK, Francijai, Itālijai, Nīderlandei, Polijai, Spānijai un Vācijai) ir izredzes, ka attīstības palēnināšanās būs īslaicīga, ja vien pavisam drīz iestāsies pozitīvas pārmaiņas ASV ekonomikā. Sagaidāms, ka izaugsme atsāksies 2008. gada otrajā pusē.

Pārtikas preču un enerģijas cenu pieaugums izraisījis inflācijas pieaugumu – no 2,3% 2007. gadā līdz 3,2% šā gada janvārī. Tomēr ES inflācijas līmenim būtu jāatgriežas 2,5% līmenī līdz 2008. gada beigām ar nosacījumu, ka tiktu apturēta cenu pieauguma tendence.

Lai panāktu izaugsmes strauju aušupeju, ES īpaši paļaujas uz "izaicinājumu, ko rada oglekļa dioksīda piesārņojums", kuram būtu jāpaver jaunas ekonomikas perspektīvas. Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu tiksies ar ekonomikas un politikas līderiem, NVO, mediju pārstāvjiem un zinātniekiem ikgadējā Eiropas uzņēmējdarbības sammitā English, lai dalītos viedokļiem un risinājumiem klimata pārmaiņu, enerģētikas un eko-inovācijas jautājumos.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites