Naršymo kelias

Tarpinėje ataskaitoje tvirtinama, kad ES ekonomika augs lėčiau - 21/02/2008

Iš kiaulės taupyklės kyšantys euro banknotai

Dėl užsitęsusios krizės pasaulio finansų rinkose ES ekonomikos augimas šiais metais turėtų sulėtėti iki 2 % (0,4 procentiniais punktais).

2008 m. pradžioje pasaulio ekonomikos perspektyvos kaip niekada miglotos. Nors Europos ekonomika gana tvirtai laikosi prieš pasaulio rinkose įsivyravusius neramumus, jai vis dėlto gresia lėtesnis augimas ir didesnė infliacija, teigiama ES ekonomikos prognozėje English.

„Europai geriausia būtų toliau tęsti struktūrines reformas, įgyvendinti deramą bei stabilią makroekonomikos politiką ir sparčiai reaguoti į sudėtingus pokyčius pasaulio finansų rinkose“, – pažymėjo už ES ekonomikos ir finansų reikalus atsakingas Komisijos narys Joaquínas Almunia.

Jei JAV ekonomika atsigautų greitai, septynių didžiausių ES šalių (Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Nyderlandų, Lenkijos, Ispanijos ir JK) ekonomikos DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisslovenčinaslovenščina nuosmukis turėtų trukti neilgai. Tikimasi, kad ekonomikos augimas turėtų padidėti 2008 m. antrajame pusmetyje.

Dėl išaugusių maisto ir energijos kainų, padidėjo infliacija – nuo 2,3 % 2007 m. iki 3,2 % šių metų sausio mėnesį. Jei šios kainos nustos augti, bendra ES infliacija iki 2008 m. pabaigos turėtų būti apie 2,5 %.

Siekdama didinti ekonomikos augimą ES sieks išnaudoti dėl anglies dvideginio išlakų mažinimo technologijų ir atsinaujinančių energijos šaltinių atsiveriančias verslo galimybes. Kartu su ekonomikos ir politikos pasaulio vadovais, NVO, žiniasklaidos ir akademinio pasaulio atstovais Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barrosas dalyvaus Europos verslo aukščiausiojo lygio susitikime English, kuriame bus keičiamasi idėjomis ir diskutuojama apie klimato kaitą, energetiką bei ekologines inovacijas.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos