Navigatsioonitee

Vahearuande kohaselt ELi majanduskasv aeglustub - 21/02/2008

Kogumispõrsas euro pangatähtedega

Euroopa Liidus oodatakse käesoleval aastal 2%-list majanduskasvu – see tähendab vähenemist 0,4 protsendipunkti võrra. Põhjuseks on probleemide keerises olevad maailma finantsturud.

2008. aasta alguses on maailma majanduse väljavaated ikka veel tavatult ebakindlad. Euroopa riigid on probleemidega küllaltki hästi toime tulnud, kuid ees võib seista majanduskasvu vähenemine ja inflatsiooni suurenemine. Nii väidab viimane ELi majandusprognoos English.

"Euroopa parim võimalus on jätkata struktuurireforme, kindlat stabiilset makromajanduspoliitikat ning võtta finantsraskuste suhtes koheselt kasutusele kokkulepitud meetmed," sõnas ELi majandus- ja rahaküsimuste volinik Joaquín Almunia.

ELi seitsme suurema majanduse DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisslovenčinaslovenščina (Hispaania, Itaalia, Madalamaad, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa ja Ühendkuningriik) väljavaate kohaselt jääb nende majanduskasvu aeglustumine lühiajaliseks. Seda eeldusel, et USA majandus hakkab kiiresti ülesmäge minema. Uut kasvutrendi oodatakse 2008. aasta teises pooles.

Toiduainete ja energia kallinenud hinnad on tekitanud inflatsiooni suurenemist 2,3%-lt 2007. aastal 3,2%-ni käesoleva aasta jaanuaris. Kui hinnatõus lõpeb, peaks ELi üldine inflatsioonitase taanduma 2008. aasta lõpuks 2,5%-le.

Majanduskasvu eesmärgiks seades käsitleb EL kasvuhoonegaaside probleemi kui potentsiaalset uute ärivõimaluste allikat. Komisjoni president José Manuel Barroso kohtub ettevõtjatega, juhtivate poliitikutega, valitsusväliste organisatsioonidega, meedia esindajatega ja teadlastega iga-aastasel Euroopa ärifoorumil English, kus käsitletakse kliimamuutuse, energeetika ja loodussõbraliku innovatsiooni visioone ja lahendusi.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad