Navigačný riadok

Vyjadrite sa k EÚ! - 29/01/2008

Logo diskusného fóra Debate Europe

Prihláste sa do nového diskusného fóra Debate Europe a podeľte sa o svoje názory v živej diskusii s európskymi komisármi.

Aký je váš názor na EÚ? Myslíte si, že ide správnym smerom? Že naozaj zasahuje tam, kde je to potrebné, alebo sa zbytočne sústredí na nepodstatné veci a málo sa zaoberá tými podstatnými?

Európu zaujíma váš skutočný názor. Prihláste ste sa na nové interaktívne webstránky Debate Europe a podeľte sa o váš pohľad na EÚ.

Dnes (29. januára) budú komisári Stavros Dimas EnglishEnglish (životné prostredie), Andris Piebalgs Englishlatviešu valoda (energetika) a Margot Wallström English (komunikácia) spolu s ďalšími zástupcami Komisie odpovedať on-line na vaše otázky a pripomienky medzi 15.00 a 17.00 (SEČ).

Nejde však iba o jednodňovú záležitosť. Zástupcovia Komisie sa budú do diskusií zapájať pravidelne, aby si každá diskusia našla svoje pokračovanie a zabezpečila sa skutočná interaktivita medzi EÚ a jej občanmi.

Diskusie sa aktuálne zamerajú na tieto tri oblasti: budúcnosť Európy, energetika/zmeny klímy a medzikultúrny dialóg. Štvrtá oblasť fóra je otvorená diskusiám o rôznych otázkach týkajúcich sa EÚ. V priebehu nasledujúcich mesiacov pribudnú ďalšie zaujímavé témy.

Pôvodné stránky Debate Europe boli spustené v roku 2006 ako súčasť Plánu D (dialóg, diskusia a demokracia) a celkovo ich popularita presiahla počet 1,3 milióna návštev – takmer 2 000 za deň. V tom istom roku vďaka tomu získali európske ocenenie European eDemocracy award.

Nové webstránky sú jednoduchšie na použitie a viac sa zameriavajú na kľúčové otázky. Ich cieľom je opätovne rozprúdiť diskusiu a zapojiť EÚ do konštruktívneho dialógu s občanmi, ktorí sa prostredníctvom nich budú môcť podieľať na terajšom i budúcom smerovaní Únie.

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy