Ścieżka nawigacji

Wyraź swoją opinię o UE! - 29/01/2008

Debate Europe – logo

Zapraszamy do zarejestrowania i zalogowania się na nowej stronie Debate Europe, gdzie można wyrazić swoje opinie i zabrać głos w dyskusjach prowadzonych on-line z udziałem komisarzy.

Czy UE zmierza w dobrym kierunku? Czy jej działania są skuteczne? A może uważają Państwo, że jest nazbyt aktywna w błahych kwestiach i nie podejmuje wystarczających działań w innych, ważniejszych obszarach?

Zapraszamy Państwa do wyrażenia swych opinii na nowej, interaktywnej stronie Debate Europe.

Czekamy na Państwa on-line dzisiaj (29 stycznia) między godziną 15.00 a 17.00. W debacie prowadzonej on-line z okazji inauguracji nowego forum wezmą udział komisarze Stavros Dimas (ochrona środowiska), Andris Piebalgs (energia) oraz Margot Wallström (komunikacja społeczna), a także inni przedstawiciele Komisji.

Interaktywny charakter strony ma być zagwarantowany nie tylko w dniu jej inauguracji. Aby strona stanowiła prawdziwe forum wymiany poglądów, przedstawiciele Komisji będą regularnie śledzić dyskusje na niej prowadzone i brać w nich udział.

W dniu inauguracji debata toczyć się będzie wokół trzech tematów: przyszłość Europy, energia i zmiany klimatu oraz dialog międzykulturowy. Czwarty wątek ma charakter ogólny: w jego ramach będzie można porozmawiać o wszelkich kwestiach związanych z UE. W przyszłości na stronie pojawi się więcej tematów do dyskusji.

Stronę Debate Europe uruchomiono w 2006 r. w ramach Planu D na rzecz demokracji, dialogu i debaty. W sumie odwiedziło ją 1,3 mln internautów, czyli ok. 2 tys. dziennie. W 2006 r. strona otrzymała europejską nagrodę promującą e-demokrację.

Z nowej wersji strony powinno się łatwiej korzystać, ma też ona w większym stopniu koncentrować się na najważniejszych kwestiach. Oczekuje się, że forum przyczyni się do ożywienia debaty i konstruktywnego dialogu między UE a jej obywatelami, którzy będą mogli aktywniej uczestniczyć w kształtowaniu Europy obecnej i przyszłej.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki