Cesta

I na vašem názoru záleží - 29/01/2008

Logo stránek „Debate Europe“

Přihlaste se do nového diskuzního fóra „Debate Europe“ a zúčastněte se diskuze on-line s evropskými komisaři.

Ubírá se EU správným směrem? Je skutečným přínosem pro občany? Plete se zbytečně do oblastí, jež nejsou podstatné, zatímco v jiných otázkách je její činnost nedostatečná?

Ať už si o EU myslíte cokoli, nyní máte příležitost vyjádřit svůj názor na interaktivním fóru „Debate Europe“.

Dnes (29. ledna) od 15.00 do 17.00 hodin se diskuze na fóru zúčastní komisaři Stavros Dimas English (životní prostředí), Andris Piebalgs Englishlatviešu valoda (energetika) a Margot Wallströmová English (komunikace) spolu s dalšími úředníky Komise.

Aby diskuze vedly ke skutečné výměně názorů mezi EU a širokou veřejností, budou se jich nyní zástupci Komise pravidelně účastnit.

Diskuze bude zatím zaměřena na tři témata: budoucnost Evropy, energetika / změna klimatu a mezikulturní dialog. K dispozici je i čtvrtá sekce, určená k diskuzi o jakýchkoli jiných záležitostech EU. Další témata přibudou v nadcházejících měsících.

Původní stránky „Debate Europe“ byly uvedeny do provozu v roce 2006 v rámci tzv. „plánu D“ (demokracie, dialog a diskuze) a celkem zaznamenaly 1,3 milionu návštěv (asi 2000 denně). Byla jim udělena cena „European eDemocracy Award“ za rok 2006.

Nové stránky jsou přehlednější a více zaměřené na nejdůležitější témata. Jejich cílem je podnítit veřejnou diskuzi a pomoci EU vést konstruktivní dialog s občany, v jehož rámci může veřejnost přispět k formulaci evropské politiky v zásadních otázkách.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy