Navigācijas ceļš

ES uzlabo ceļojumu pakalpojumu tīmekļa vietnes patērētājiem - 23/04/2014

Persona, kas lidojumu rezervē ar kredītkarti internetā © iStockphoto.com

Ceļojumu pakalpojumu tīmekļa vietņu pārbaudes būtiski uzlabo atbilstību patērētāju tiesībām — pašlaik 62 % vietņu atbilst ES noteikumiem.

Katrs trešais interneta lietotājs Eiropas Savienībā pasūta ceļojumus un viesnīcu pakalpojumus tiešsaistē, un ir paredzams, ka nākotnē šis rādītājs būs vēl augstāks. Lai nodrošinātu, ka ceļojumu pakalpojumu tīmekļa vietnēs attieksme pret patērētājiem ir tāda, kādai tai ir jābūt, Komisija kopā ar valstu iestādēm regulāri visā Eiropā veic šādu tīmekļa vietņu pārbaudes.

2013. gadā iestādes konstatēja, ka 382 no 552 ceļojumu pakalpojumu tīmekļa vietnēm pārkāpj ES tiesību aktus. Līdz šim nepilnības novērstas 173 tīmekļa vietnēs. Attiecībā uz 209 tīmekļa vietnēm notiek tiesvedība, un sešu vietņu darbība ir apturēta.

Konstatētās problēmas

Tika konstatētas šādas pamatproblēmas:

  • trūkst obligāti norādāmas informācijas par tirgotāja identitāti, tostarp e-pasta adreses;
  • trūkst skaidras norādes par to, kā iesniegt sūdzību;
  • maldinoša informācija par pakalpojuma kopējo cenu;
  • papildpakalpojumi nav fakultatīvi.

Administratīvās procedūras vai tiesvedība saistībā ar vietnēm, kas joprojām neatbilst prasībām, tiks turpinātas. Tiek pārskatīta arī citu veidu prakse ceļojumu pakalpojumu nozarē, lai patērētājiem būtu visa vajadzīgā informācija un tie varētu izdarīt apzinātu izvēli.

Ieteikumi patērētājiem

  • Pārliecinieties, vai tirgotājs ir norādījis savu vārdu, uzvārdu vai nosaukumu un e-pasta adresi un vajadzības gadījumā attiecīgās aviosabiedrības vai viesnīcas kontaktinformāciju.
  • Pārbaudiet, vai jums ir visa nepieciešamā informācija, piemēram, maršruts, laiks, ziņas par aviokompāniju un viesnīcas adrese.
  • Pārbaudiet kopējo cenu, tostarp papildu maksas.
  • Izdrukājiet vai saglabājiet līguma kopiju. Ņemiet vērā, ka jūs, iespējams, nevarēsiet atcelt rezervāciju bez maksas — vai pat tas nebūs iespējams nekādā veidā — atkarībā no rezervācijas atcelšanas politikas.
  • Par problēmām tūlīt ziņojiet norādītajām kontaktpersonām.

Ja jums vajadzīga papildu palīdzība, sazinieties ar patērētāju organizāciju vai attiecīgo valsts iestādi. Ja jums ir problēmas ar tirgotājiem citā ES valstī, varat sazināties arī ar savu vietējo Eiropas patērētāju informēšanas centru češtinadanskDeutschEnglishfrançaisitalianoNederlandspolskiromânăsvenska, lai lūgtu palīdzību.

ES pilsoņiem ir arī konkrētas ar ceļošanu saistītas tiesības, tāpēc neaizmirstiet ielūkoties attiecīgajā tīmekļa vietnē par pasažieru tiesībām English vai lejupielādējiet attiecīgo lietotni English.

Paziņojums presei: lielāka ceļojumu pakalpojumu tīmekļa vietņu atbilstība patērētāju aizsardzības tiesībām

Jautājumi un atbildes par ceļojumu pakalpojumu vietņu pārbaudi

Ceļojumu pakalpojumu tiešsaistes rezervācijas apsekojuma rezultāti English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites